26 marca 2019, 17:45:FinTech Nights #2 - Olivia Sky Club, Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk

BZ WBK zmienia nazwę na Santander Polska

Zmiana nazwy coraz bliżej. BZ WBK ma nową stronę internetową

Podczas walnego zgromadzenia banku, które ma się odbyć 16 maja, akcjonariusze zdecydują, czy BZ WBK zmieni nazwę na Santander Polska. Jednocześnie siedziba banku przeniosłaby się z Wrocławia do Warszawy.

19 kwietnia BZ WBK opublikował projekty uchwał. Jeden z nich mówi o zmianie nazwy banku z „Bank Zachodni WBK Spółka Akcyjna” na „Santander Bank Polska Spółka Akcyjna”. Decyzja ma zostać podjęta podczas walnego zgromadzenia, które odbędzie się 16 maja. Zgromadzenie zadecyduje również, czy siedziba firmy zostanie przeniesiona z Wrocławia do Warszawy. Zmiany miałyby wejść w życie we wrześniu tego roku.

BZ WBK znika z rynku?

Jeden z projektów uchwał mówi, że „Po przyjęciu stosownej uchwały przez akcjonariuszy, bank złoży wniosek do sądu rejestrowego”. BZ WBK podaje do informacji, że chce być jednym z bardziej innowacyjnych banków w Polsce, który będzie kojarzony z nowoczesną technologią i dopasowaniem nie tylko do zmian rynkowych, ale i potrzeb klienta. Jak wiadomo, głównym właścicielem BZ WBK jest Banco Santander SA (prawie 70%) – zmiany mają ułatwić BZ WBK wprowadzenie nowej strategii.

Warto zaznaczyć, że wniosek został zaakceptowany przez KNF. Zmiany nazwy oznaczają również konieczność przeprowadzenia rebrandingu sieci oddziałów, bankomatów itd. Oznacza to też, że zielone logo banku zostanie zamienione na czerwone. W 2014 roku podejmowano już próby zmiany nazwy, jednak ze względu na wątpliwości KNF, wycofano się z tej decyzji.

BZ WBK jest trzecim, co do wielkości aktywów, bankiem w Polsce. 20 kwietnia na GPW kurs otwarcia dla spółki BZ WBK wynosił 374,60 zł.