Automaty gastronomiczne stanęły w ośmiu warszawskich sklepach Carrefour Express. Francuska sieć dyskontów rozwija nową usługę we współpracy z firmą Food Point.

Automaty z ciepłym jedzeniem w sklepach Carrefour Express

– Nawiązanie współpracy z firmą Food Point i wprowadzenie automatów gastronomicznych to kolejna innowacja, jaką wprowadzamy do sklepów franczyzowych Carrefour. Nasze dotychczasowe udogodnienia, takie jak kasy samoobsługowe, Scan&Go czy click&collect spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony klientów i zostały docenione przez naszych partnerów we franczyzie. – mówi Michał Florkiewicz, dyrektor sklepów convenience Carrefour Polska.

Nowe automaty w sklepach Carrefour Express

Nowe automaty w sklepach Carrefour Express

Nowe rozwiązanie pozwala na całkowite wykluczenie bezpośredniego kontaktu człowieka z żywnością, zaczynając od produkcji dania w porcjowanej formie, podgrzania go na parze, a na sprzedaży produktu przez automat klientowi kończąc. W ofercie znalazły się przede wszystkim tradycyjne, domowe posiłki. Są wśród nich klasyczne potrawy kuchni polskiej, takie jak bigos, gulasz czy fasolka po bretońsku, a wkrótce pojawią się dania z innych stron świata oraz dania sezonowe.

Porcje obiadowe przechowywane są w kontrolowanych warunkach chłodniczych, a po zakupie szybko podgrzewane – wystarczy 60 sekund. Danie można zjeść na miejscu lub zabrać je ze sobą na wynos w specjalnym opakowaniu – czytamy w komunikacie Carrefour Polska.

Test usługi Food Point odbywa się w 8 sklepach w Warszawie:

  • Carrefour Express Warszawa, ul. Pory 55-57
  • Carrefour Express Warszawa, ul. Ukryty Raj 1
  • Carrefour Express Warszawa, ul. Żaryna 2b
  • Carrefour Express Warszawa, ul. Pełczyńskiego 16
  • Carrefour Express Warszawa, ul. Księcia Janusza 23
  • Carrefour Express Warszawa, ul. Nugat 9
  • Carrefour Express Warszawa, ul. Smoleńskiego 2
  • Carrefour Express Warszawa, ul. Marywilska 62

To kolejna nowość od Carrefoura. Wcześniej francuska sieć udostępniła między innymi samoobsługowy sklep otwarty przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, czy Tank&Go – samoobsługowe płatności za paliwo na stacjach benzynowych Carrefour.