Najważniejsza aktualizacja androidowej aplikacji Cinkciarz.pl to wsparcie dla poręcznej funkcji App Shortcuts, która pozwala na prosty dostęp do szybkiego wyboru popularnych funkcji. Przy dłuższym przytrzymaniu ikony aplikacji, rozwija się nad nią menu, z którego możemy wybrać bezpośredni dostęp do kalkulatora walutowego, aktualności oraz podcastów z najnowszymi komentarzami walutowymi.

Czytaj także: Top 10 kantorów internetowych

Każdą z tych pozycji z rozwijanego menu możemy też zapisać jako nowy, bezpośredni skrót na pulpicie. Pozwala to użytkownikowi aplikacji Cinkciarz.pl samemu definiować, do jakich funkcjonalności chce mieć intuicyjny, błyskawiczny dostęp. Twórcy przyłożyli również wagę do designu aplikacji. W celu zapewnienia użytkownikom przyjemniejszych doznań wizualnych, dostosowany został wygląd ikon aplikacji zgodnie z nowymi wytycznymi systemu Nougat.

Ważna rola kantorów internetowych

Korzystając z okazji warto przypomnieć o roli kantorów internetowych, jako FinTechowego mechanizmu napędzającego polską gospodarkę.

Rozwój kantorów internetowych i krajowej gospodarki można określić jako pewnego rodzaju sprzężenie zwrotne. Placówki online kwitną, gdyż coraz więcej polskich firm handluje z zagranicznymi przedsiębiorstwami, przez co potrzebują usługi wymiany walut. Oszczędności szuka się wszędzie, a skoro kantory internetowe oferują lepsze kursy i niższe prowizje to aż prosi się, aby z nich skorzystać.

Z tego samego powodu polska gospodarka może rozwijać się prężniej, gdyż wspomniane firmy po prostu ją napędzają. Kantory internetowe ułatwiają funkcjonowanie drobnym przedsiębiorcom, którzy są kołem zamachowym większości gospodarek.

Dodatkowo internetowe serwisy wymiany walut ułatwiają życie polskim emigrantom zarobkowym. Według danych przywoływanych przez Forbesa, w roku 2013 emigracja zarobkowa była odpowiedzialna za 1,5% wzrost polskiego PKB.

Więcej o kantorach internetowych można przeczytać w artykule „kantory internetowe wspierają polską gospodarkę”.

Polacy coraz chętniej korzystają z internetowych kantorów, gdyż coraz mniej się ich boją. Coraz łatwiej nam przyzwyczaić się do faktu, że transakcje w Internecie mogą być bezpieczniejsze niż te w świecie rzeczywistym.

Wzrost świadomości społecznej w tym zakresie sprzyja rozwojowi gospodarczemu. Operowanie w obcej walucie już nie jest praktycznie żadnym problemem, więc polskie startupy i drobne przedsiębiorstwa mogą śmiało wyruszać na podbój zagranicznych rynków, bez obawy o zbyt wysokie koszty.