26 marca 2019, 17:45:FinTech Nights #2 - Olivia Sky Club, Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk

Co dalej z JustDrive? Usuwają dane o użytkownikach

Co dalej z JustDrive? Usuwają dane o użytkownikach

Aplikacja paliwowa JustDrive usuwa wszystkie dane o użytkownikach – także te o kartach płatniczych. Logowanie do serwisu nie będzie możliwe. Czy to definitywny koniec JustDrive?

– W związku z zakończeniem funkcjonowania usługi JustDrive w jej obecnej formie oraz w trosce o bezpieczeństwo Państwa danych, zdecydowaliśmy się na usunięcie wszystkich danych użytkowników z naszego systemu. Usunięcie nastąpi w dniu dzisiejszym i po tym czasie nie będzie możliwe logowanie do aplikacji. Dodatkowo informujemy, że dane kart płatniczych przechowywane u naszego partnera – firmy Dotpay.pl – również zostaną skasowane – czytamy w komunikacie JustDrive.

Co dalej z aplikacją JustDrive?

To na pewno definitywny koniec działania aplikacji w jej obecnej formie. Przypomnijmy, że JustDrive powstało we współpracy z PKN Orlen i miało służyć do wygodnych płatności za paliwo – przy wykorzystaniu smartfona. Niestety, Orlen zerwał umowę ze względu na to, że twórcy aplikacji mieli nie stosować się do pierwotnych założeń porozumienia.

JustDrive zapewniało, że władze Orlenu zatwierdziły aplikację, a dopiero po jej wejściu na rynek zaczęły pojawiać się wątpliwości. Nie wiadomo, która strona ma rację w tym sporze, ale jedno jest pewne – JustDrive nie będzie już działało w obecnej formie.

Twórcy aplikacji dziękują za obdarzenie ich zaufaniem i zachęcają do obserwowania ich strony internetowej wraz z serwisami społecznościowymi, na których zamierzają poinformować o wznowieniu usługi w nowej odsłonie.

Około miesiąc temu PKN Orlen poinformował, że na wybranych stacjach benzynowych pojawią się „mobilni” kasjerzy z terminalami, którzy będą pobierać opłaty przy dystrybutorach – ma to rozładować kolejki przy kasach. Niewykluczone, że jest to rozwiązanie tymczasowe, ale chyba płatności przy pomocy aplikacji mobilnej były jednak wygodniejsze. Przypomnijmy, że PKN Orlen posiada własną apkę do płatności za paliwo mFlota, ale jest ona dostępna tylko dla przedsiębiorców.

/Rafał Tomaszewski