Partner serwisu Visa dla biznesu

Coinquista chce ucywilizować rynek kryptowalut. Czy podbije serca klientów?

Fintek
Fintek
#KNF#Kryptowaluty
Opublikowano: 18 czerwca 2019, 19:59 Aktualizacja: 18 czerwca 2019, 19:59

Coinquista S.A., to spółka oferująca handel kryptowalutami, która w styczniu br. została wpisana do rejestru małych instytucji płatniczych Komisji Nadzoru Finansowego, oficjalnie otworzyła swoją giełdę.

Handel kryptowalutami na nowo otwartej giełdzie Coinquista jest już dostępny dla wszystkich użytkowników w Polsce i na świecie. Serwis był rozwijany od 2017 r., a 22 stycznia br. spółka została wpisana do rejestru małych instytucji płatniczych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Warto pamiętać o tym, że KNF nie wydaje licencji „na handel kryptowalutami”. Coinquista posiada licencję małej instytucji płatniczej – z resztą zdobyła ją jako jedna z pierwszych spółek.

Kryptowaluty mogą być proste i bezpieczne

Coinquista utrzymuje, że nadrzędnym celem spółki było stworzenie produktu bezpiecznego i łatwego w obsłudze. Firma w komunikacie podkreśla, że standardy określone przez KNF są na tyle rygorystyczne względem innych państw, że sam fakt rejestracji w Polsce jest świadectwem najwyższych standardów.

 Obecnie korzyści wynikające z obrotu kryptowalutami są zarezerwowane głównie dla osób, które od dawna mają do czynienia ze światem finansów. Tymczasem, by korzystać z naszej giełdy nie trzeba być ekspertem. Kryptowaluty i stojąca za nimi technologia to przyszłość której nie trzeba się bać – mówi Ireneusz Pukin, Prezes Zarządu Coinquista S.A.

W związku z otwarciem Coinqusita uruchomiła promocję – każdy z użytkowników otrzymuje podczas rejestracji 100 tokenów Coinquista. Wirtualne monety dają szereg korzyści, takich jak handel z niższą prowizją, korzystanie z dodatkowych produktów w preferencyjnych cenach oraz priorytetową opiekę doradcy. Dla najbardziej aktywnych przewidziane są również inne bonusy, jak np. fizyczne nośniki portfeli kryptowalut.

Coinquista ma w planach przygotowanie także aplikacji mobilnej z kartą płatniczą (coś podobnego do Wirex), otwarcie szkoły inwestowania, a także złożenie wniosku o licencję krajowej instytucji płatniczej.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

coinquista-chce-ucywilizowac-rynek-kryptowalut-czy-podbije-serca-klientow