25 kwietnia 2019, 09:00:Kongres Profesjonalistów Public Relations - Bristol Tradition & Luxury Hotel, Mikołaja Kopernika 12, 35-069 Rzeszów

Nowość w IKO. Czy to będzie gorący trend w aplikacjach bankowych?

Mobilna autoryzacja w PKO Banku Polskim coraz bliżej

Krótka historia o tym, jak jeden wpis na Facebooku może rozpocząć pozytywny bieg wydarzeń. PKO Bank Polski zainspirował się wpisem na portalu społecznościowym i dodał nową funkcjonalność do swojej aplikacji – z poziomu IKO można teraz wspierać fundacje charytatywne, w formie zlecenia stałego. Oznacza to, że co miesiąc na rzecz fundacji będzie przekazywana stała kwota, wskazana przez użytkownika.

Może to być symboliczna złotówka, a także i większa suma. To naprawdę dobry pomysł, szczególnie w czasach, gdy w aplikacjach bankowych pojawia się coraz więcej usług – z poziomu apki zapłacimy rachunki, doładujemy telefon, wykupimy ubezpieczenie, a niedługo także kupimy bilety komunikacji miejskiej. Teraz śladem PKO pójdą pewnie inne banki działające w Polsce.

„Pomagaj z nami” – wsparcie w aplikacji mobilnej IKO

Powiększ

Pomagaj-IKO
Pomagaj z PKO Bankiem Polskim w IKO.

Klienci banku mają do wyboru 4 inicjatywy PKO Fundacji:

  • PKO Bieg charytatywny – w których każdy przebiegnięty kilometr lub okrążenie przekłada się na pieniądze, które są przekazywane w całości na leczenie osób prywatnych lub na specjalistyczny sprzęt do ratowania zdrowia i życia.
  • Zdrowie – Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa – to ogólnopolska akcja społeczna zbierania krwi, zapoczątkowana w 2009 roku.
  • Edukacja – Wsparcie projektów w obszarze nauki, oświaty oraz alternatywnych form edukacji w Polsce, służące podniesieniu poziomu edukacji i jej dostępności dla dzieci i młodzieży w Polsce.
  • Nadzieja – Wsparcie dla dzieci z placówek opiekuńczo wychowawczych oraz dorosłych wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych, a także pomoc osobom niepełnosprawnym.

Oczywiście użytkownicy mogą także wesprzeć wybraną przez siebie organizację pozarządową. Aplikacja IKO ma już ponad 3 miliony aktywnych użytkowników – najwięcej ze wszystkich aplikacji bankowych w Polsce.

Przy okazji PKO Bank Polski podzielił się także informacjami na temat innych nowości. Dostęp do powiadomień na ekranie logowania może być teraz chroniony kodem PIN. Można także ukryć ikonkę powiadomień na ekranie logowania. Wystarczy zmienić ustawienia usługi. Zmiany dotyczą także logowania przy użyciu odcisku palca – pojawiła się nowa możliwość ustawienia takiego logowania na ekranie startowym lub po naciśnięciu przycisku „Zaloguj”.

/Rafał Tomaszewski