Czy na pewno wiesz z kim jedziesz? Uber rozpoczyna pilotaż

Fintek
Fintek
#Uber
Opublikowano: 23 lipca 2019, 12:26 Aktualizacja: 23 lipca 2019, 15:26

Od dzisiaj zamawiając przejazd Uberem, pasażerowie otrzymają specjalne powiadomienie push tuż przed przybyciem pojazdu. Komunikat ma przypominać o sprawdzeniu czy numer tablicy rejestracyjnej, a także wizerunek kierowcy są zgodne z tym, co wyświetla się nam w aplikacji.

Nową funkcję bezpieczeństwa nazwano „Zawsze wiesz, z kim jedziesz”. Skąd pomysł na takie wdrożenie? Uber wyjaśnia, że ze względu na coraz większą popularność przejazdów dochodzi do sytuacji, w której pasażer ma problem ze zidentyfikowaniem auta, do którego powinien wsiąść. Do tego typu sytuacji dochodzi szczególnie w zatłoczonych obszarach miasta.

Uber uruchamia nową funkcję z zakresu bezpieczeństwa

Uber dodaje także do aplikacji specjalny baner, który będzie widoczny od momentu, w którym użytkownik zostanie połączony z kierowcą aż do samego rozpoczęcia przejazdu. Będzie on przypominał zamawiającemu usługę o trzech najważniejszych krokach: sprawdzeniu tablicy rejestracyjnej, weryfikacji marki i modelu samochodu, a także sprawdzeniu zdjęcia kierowcy.

W ubiegłym roku, oprócz śledzenia GPS wszystkich podróży i weryfikacji wszystkich kierowców w tle, Uber wprowadził szereg funkcji bezpieczeństwa. Chodzi między innymi o takie rozwiązania jak przycisk bezpieczeństwa, zaufane kontakty, centrum bezpieczeństwa, czy powiadomienie dotyczące prędkości.

Po naciśnięciu przycisku bezpieczeństwa pasażerowie, kierowcy oraz dostawcy będą mogli skontaktować się bezpośrednio ze służbami ratunkowymi. Z kolei funkcja zaufane kontakty pozwala użytkownikom Ubera na wybranie pięciu znajomych bądź członków rodziny i udostępnienie im jednym kliknięciem informacji dotyczących ich podróży. Użytkownicy Ubera mogą też znaleźć w aplikacji informacje na temat kluczowych, istniejących narzędzi bezpieczeństwa, w tym informacje na temat kierowcy i samochodu, śledzenia GPS podróży i systemu ocen – to funkcja centrum bezpieczeństwa.

Przy okazji warto przypomnieć o innym ciekawym wdrożeniu Ubera – w aplikacji można już wypożyczać elektryczne hulajnogi Lime. Funkcja jest dostępna w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Opłata początkowa będzie wynosiła 3 zł, a za każdą rozpoczętą minutę jazdy użytkownik zapłaci 50 groszy.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

czy-zawsze-wiesz-z-kim-jedziesz-uber-rozpoczyna-pilotaz