– Deutsche Bank i Google Cloud połączyły siły, by stworzyć strategiczne partnerstwo, które ma zredefiniować sposób, w jaki bank rozwija się i oferuje swoje usługi finansowe. Partnerstwo dostarczy nie tylko najnowocześniejsze usługi w chmurze dla Deutsche Bank, ale również umożliwi współtworzenie nowej generacji produktów finansowych opartych na technologii – poinformowało biuro prasowe Google.

Google Cloud i Deutsche Bank łączą siły

Współpraca pozwoli Deutsche Bank na przyśpieszenie transformacji cyfrowej opartej o chmurę. Wspólnie z Google Cloud bank unowocześni swoją infrastrukturę IT, dzięki czemu będzie w stanie zaoferować lepsze usługi klientom. Sam proces transformacji ma potrwać kilka lat. Dzięki współpracy Deutsche Bank zyska także bezpośredni dostęp do analityków, sztucznej inteligencji i machine learningu – czytamy w komunikacie.

Jakie konkretnie obszary może wspomóc Google Cloud? Chodzi między innymi o poprawę analizy ryzyka, zaawansowane narzędzia do ochrony rachunków klientów, czy pomoc dla klientów biznesowych. Podpisanie litu intencyjnego to efekt intensywnych rozmów, które trwały przez ostatnie 5 miesięcy.

Gigant z Mountain View mocno stawia na współpracę z bankami – także w Polsce. Wystarczy wspomnieć o partnerstwie Google Cloud z Operatorem Chmury Krajowej, dzięki czemu w Polsce powstaje właśnie region Google Cloud. Na marginesie warto wspomnieć, że Chmura Krajowa (wspólna inicjatywa PKO BP i PFR) nawiązała współpracę także z innym amerykańskim gigantem – Microsoft.

Dzięki tym partnerstwom Google i Microsoft mają zainwestować w Polsce 3 mld dolarów.