Partner serwisu Visa dla biznesu

Dlaczego warto wdrożyć nowe technologie w sklepie? [INFOGRAFIKA]

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 10 października 2017, 12:50 Aktualizacja: 24 lutego 2019, 20:01

W Polsce jest ok. 1,2 mln kas fiskalnych. Do niedawna zdawały się one być nieodłącznym elementem procesu rejestracji sprzedaży. Obecnie jednak zaczynają ustępować miejsca alternatywnym, bardziej nowoczesnym i przyjaznym rozwiązaniom.

W jaki sposób te nowe technologie wspierają działalność lokalnych przedsiębiorstw i przyczyniają się do większej sprzedaży? Porady dla przedsiębiorców przygotował Michał Pawłowski, menedżer ds. sprzedaży i produktu w firmie iPOS. Ekspert posiada ponad 15-letnie doświadczenie w branży fiskalnej – wdrażał rozwiązania dla największych rynkowych graczy. Obecnie współtworzy nowoczesne rozwiązania dla małych i średnich punktów detalicznych.

Czytaj także: Kasy fiskalne online – jest projekt ustawy

Wielofunkcyjność i komunikacja online

Są wielofunkcyjne: za przykład posłużyć mogą kasoterminale, które łączą w jednym urządzeniu drukarkę fiskalną, terminal płatniczy oraz system sprzedażowy. Stanowisko kasowe wyposażone w tego typu urządzenie jest kompletne, co oznacza, że do rejestracji sprzedaży, wydawania paragonów i przyjmowania płatności kartowych nie potrzeba już żadnego innego sprzętu.

Działają w oparciu o komunikację online: zapewniają podgląd do danych sprzedażowych na bieżąco, w czasie rzeczywistym. Właściciel sklepu, bez wychodzenia z domu, podejrzy każdy paragon lub sprawdzi jakie produkty sprzedają się najlepiej. Wystarczy, że zaloguje się do dedykowanej platformy np. ze smartfona. To krok w kierunku cyfryzacji handlu.

Rozwijają się razem z biznesem: aplikacja jest cyklicznie i bezpłatnie aktualizowana, dzięki czemu urządzenie i system są rozbudowywane o nowe funkcje wraz z rozwojem biznesu.

Czytaj także: Microsoft przyznaje – to koniec Windows Phone

Dzięki technologii łatwiej prowadzić biznes

Ułatwiają prowadzenie biznesu: właściciele są dzięki nim w stanie zarządzać sklepem z każdego miejsca i z dowolnego urządzenia – komputera, smartfona czy tabletu. Przedsiębiorca może zdalnie zmienić cenniki lub dodać asortyment do bazy towarowej – informacja o aktualizacji danych zostanie automatycznie przekazana do urządzenia fiskalnego.

Są opłacalne: dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań oferują więcej funkcjonalności za mniejsze pieniądze. Ponadto zintegrowane z urządzeniem płatności kartowe oraz elastyczne podejście do umowy na ich akceptację, sprawiają, że nawet małym przedsiębiorcom opłaca się wprowadzenie płatności bezgotówkowych.

Zwiększają konkurencyjność: nowoczesne rozwiązania dostarczają narzędzi analitycznych i funkcji, które dotychczas były poza zasięgiem małych i średnich sklepów oraz punktów usługowych i gastronomicznych. Mali przedsiębiorcy nareszcie mogą powalczyć o klienta z podmiotami większymi od siebie.

Infografika_Nowe technologie


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

dlaczego-warto-wdrozyc-nowe-technologie-sklepie-infografika