21 listopada 2017, 09:00:Forum Zarządzania Internetem 2017 - Centrum Nauki Kopernik, Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa, Polska

EnveloBank ruszy już we wrześniu

Jesienna odsłona „Poczty Pełnej Korzyści”. Ciąg dalszy promocji

Już w przyszłym miesiącu ma wystartować Envelo Bank, czyli serwis dla klientów internetowych Banku Pocztowego. Czy rzuci wyzwanie silnej konkurencji?

Oferta nie jest powalająca, ale tradycyjnie klienci dostaną do dyspozycji darmowe konto z kartą debetową. Wreszcie pojawi się też aplikacja mobilna, której do tej pory brakowało klientom Pocztowego. Pomimo tego oferta wciąż nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle konkurencji.

Czytaj także: Najnowszy raport o kantorach internetowych w Polsce

EnveloBank – nowa odsłona Banku Pocztowego

Teoretycznie Bank Pocztowy powinien posiadać spore przewagi rynkowe nad konkurencją, ze względu na dostęp do pokaźnej bazy danych o klientach. Niestety, ale do tej pory bank nie realizował swojego potencjału.

Poczta Polska już od jakiegoś czasu stara się wdrażać innowacyjne rozwiązania, żeby nie pozostać w tyle. W zeszłym roku w placówkach PP pojawiły się terminale płatnicze, a kilka miesięcy temu Poczta postanowiła uruchomić własny kantor internetowy.

Rozwój projektu Envelo Banku wpisuje się w tą strategię. Wcześniej kilkukrotnie przekładano debiut Envelo, ale teraz wygląda na to, że obejdzie się bez opóźnień. Czy EB rzuci wyzwanie konkurentom? Przekonamy się w przyszłym miesiącu.

/Rafał Tomaszewski

Podziel się artykułem
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone