Partner serwisuVisa dla biznesu

Felietony


Felietony ekspertów związanych z branżą fintech, prawem, bankowością i technologiami. Ważny głos w dyskusji i inne spojrzenie na istotne tematy. Perspektywa, z której warto spojrzeć na dany problem.
Współpraca Visa z fintechami nadaje rytm rozwojowi świata płatności
Sebastian Geldner
June 30, 2020, 4:53 PM

Wsparcie rozwoju sektora fintechów stanowi, według Visa, istotny element budowania gospodarki cyfrowej opartej na łatwo dostępnych, innowacyjnych rozwiązaniach.

Budowanie fundamentów pod przyszły wzrost
Adrian Kurowski
June 22, 2020, 1:03 PM

Lendtech to jeden z tych sektorów, który musi liczyć się z konsekwencjami osłabienia koniunktury gospodarczej, zmniejszonego popytu i rosnącej niepewności co do przyszłości wśród indywidualnych kredytobiorców.

Ninja Lender to nowy Fintech
Yaroslav Dubov
June 15, 2020, 4:54 PM

Startup Ninja Lender wprowadza nowe reguły gry w sferze bankingu. Aktywnie rozwijamy się, by móc zaproponować Polakom dostęp do lepszych usług finansowych.

  To już dwa lata z RODO. Co udało się osiągnąć, a co wciąż mamy do zrobienia?
  Kacper Rączkowiak
  May 28, 2020, 1:07 PM

  Minęły już dwa lata od czasu wprowadzenia RODO. Co udało nam się osiągnąć oraz jakie korzyści przyniosły nam te regulacje?

   Komunikat UKNF a wzrost popularności wykorzystywania technologii cloud computing
   Michał Barwicki
   May 14, 2020, 1:54 PM

   Nie ulega wątpliwości, że nawet i dobre regulacje, w wyniku  zbyt restrykcyjnej wykładni, mogą okazać się barierą dla rozwoju we wdrażaniu technologii cloud computing.