Partner serwisuVisa dla biznesu

Felietony


Felietony ekspertów związanych z branżą fintech, prawem, bankowością i technologiami. Ważny głos w dyskusji i inne spojrzenie na istotne tematy. Perspektywa, z której warto spojrzeć na dany problem.
To już dwa lata z RODO. Co udało się osiągnąć, a co wciąż mamy do zrobienia?
Kacper Rączkowiak
May 28, 2020, 1:07 PM

Minęły już dwa lata od czasu wprowadzenia RODO. Co udało nam się osiągnąć oraz jakie korzyści przyniosły nam te regulacje?

  Komunikat UKNF a wzrost popularności wykorzystywania technologii cloud computing
  Michał Barwicki
  May 14, 2020, 1:54 PM

  Nie ulega wątpliwości, że nawet i dobre regulacje, w wyniku  zbyt restrykcyjnej wykładni, mogą okazać się barierą dla rozwoju we wdrażaniu technologii cloud computing.

  Stawiamy na Fintech: jak skorzystać z pomocy Visa w rozwoju firmy
  Adrian Kurowski
  May 13, 2020, 5:31 PM

  Visa chętnie dzieli się swoimi wypracowanymi przez lata zasobami. Wspiera fintechy, oferując im gotowe narzędzia, ekspercki know-how, dedykowane konsultacje, a nawet wsparcie finansowe.

  Prawne aspekty identyfikacji tożsamości w oparciu o czynniki behawioralne
  Milena Artych
  April 22, 2020, 3:56 PM

  Wykorzystanie technik behawioralnych do identyfikacji lub uwierzytelniania osoby fizycznej bez wątpienia pozwala na przyśpieszenie i ułatwienie prowadzenia procesów biznesowych.

  Rynek blockchain i kryptowalut w Polsce – pilna potrzeba przyjęcia kompleksowej strategii
  Michał Barwicki
  April 17, 2020, 4:42 PM

  Technologia blockchain oraz jej zastosowanie w postaci chociażby kryptowalut, nie tylko zyskuje na popularności, ale również i dojrzewa do pełnienia znaczącej roli na globalnym rynku finansowym.