Partner serwisuVisa dla biznesu

Felietony


Felietony ekspertów związanych z branżą fintech, prawem, bankowością i technologiami. Ważny głos w dyskusji i inne spojrzenie na istotne tematy. Perspektywa, z której warto spojrzeć na dany problem.
Co mogą ugrać frankowicze?
Maciej Przygórzewski
3 marca 2021, 14:22

Tym razem zamieszanie spowodowane jest przez Komisję Nadzoru Finansowego, ale nie brakuje innych aktorów w tej historii. Co chcą osiągnąć frankowicze, a co banki?

Zdalnie i bezpiecznie - analiza trendów rynkowych
Zuzanna Karolak
15 grudnia 2020, 11:34

2020 rok był nie lada wyzwaniem. Z jednej strony konieczne było zapewnienie szerokiej oferty usług w kanałach zdalnych, a z drugiej – zagwarantowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Społeczeństwo 5.0 czyli o strategicznych problemach Polski
Piotr Mieczkowski
9 listopada 2020, 13:01

Myślę, że wielu z nas przekonało się, że sama technologia nie rozwiąże nam problemów w kraju. Społeczeństwo musi być świadome wyzwań, ale również być gotowe skorzystać z rozwiązań technologicznych.

Nowe prawo dotyczące crowdfundingu. Będą zbiórki do 5 mln EUR
Sas Michał
7 października 2020, 15:21

W końcu doczekaliśmy się Rozporządzenia UE w sprawie crowdfundingu. Limit kwotowy zbiórek będzie podniesiony do 5 mln EUR.

Współpraca Visa z fintechami nadaje rytm rozwojowi świata płatności
Sebastian Geldner
30 czerwca 2020, 16:53

Wsparcie rozwoju sektora fintechów stanowi, według Visa, istotny element budowania gospodarki cyfrowej opartej na łatwo dostępnych, innowacyjnych rozwiązaniach.