Partner serwisuVisa dla biznesu

Felietony


Felietony ekspertów związanych z branżą fintech, prawem, bankowością i technologiami. Ważny głos w dyskusji i inne spojrzenie na istotne tematy. Perspektywa, z której warto spojrzeć na dany problem.
Stawiamy na Fintech: jak skorzystać z pomocy Visa w rozwoju firmy
Adrian Kurowski
May 13, 2020, 5:31 PM

Visa chętnie dzieli się swoimi wypracowanymi przez lata zasobami. Wspiera fintechy, oferując im gotowe narzędzia, ekspercki know-how, dedykowane konsultacje, a nawet wsparcie finansowe.

Prawne aspekty identyfikacji tożsamości w oparciu o czynniki behawioralne
Milena Artych
April 22, 2020, 3:56 PM

Wykorzystanie technik behawioralnych do identyfikacji lub uwierzytelniania osoby fizycznej bez wątpienia pozwala na przyśpieszenie i ułatwienie prowadzenia procesów biznesowych.

Rynek blockchain i kryptowalut w Polsce – pilna potrzeba przyjęcia kompleksowej strategii
Michał Barwicki
April 17, 2020, 4:42 PM

Technologia blockchain oraz jej zastosowanie w postaci chociażby kryptowalut, nie tylko zyskuje na popularności, ale również i dojrzewa do pełnienia znaczącej roli na globalnym rynku finansowym.

COVID -19, a wyzwania prawne i organizacyjne w pracy zdalnej
Monika Macura
April 6, 2020, 3:26 PM

Pandemia COVID-19 zmieniła dotychczasowy model świadczenia pracy w wielu przedsiębiorstw branży fintech. Z jakimi prawnymi wyzwaniami się to wiąże?

FinTech w czasach zarazy
Klaudyna Milewska
March 27, 2020, 1:12 PM

Stan spowodowany koronawirusem specjaliści amerykańskiego banku inwestycyjnego porównują do tego, co stało się po atakach na World Trade Center w 2001 roku.