Zgodnie z oficjalnym komunikatem UK’s Financial Conduct Authority (FCA), odpowiednika polskiej Komisji Nadzoru Finansowego, porozumienie zostało ogłoszone podczas trzeciego, corocznego UK-Korea Financial Forum w Londynie.

– Nowo powstały FinTech Bridge, jest ważnym krokiem dla jednego z najbardziej ekscytujących sektorów brytyjskiej gospodarki- powiedział brytyjski Kanclerz Skarbu, Philip Hammond.

Wielka Brytania chce być bramą do Azji

Grupa pomoże brytyjskim inwestorom oraz firmom FinTechowym na ekspansję na rynek azjatycki, w szczególności do Korei Południowej. Podczas Forum Finansowego w Londynie zostało podpisane oficjalne porozumienie pomiędzy brytyjskim FCA i koreańskim Financial Services Commission (FSC). Ułatwi to ciałom nadzorującym dzielenie się innowacjami i informacjami o najnowszych trendach w branży.

-Wielka Brytania ściąga do siebie inwestorów z całego świata. Musimy więc kontynuować nasze wsparcie dla tego sektora. Umowy o współpracy są absolutnie niezbędne do stymulowania rozwoju środowiska FinTechowego w skali globalnej. Nie możemy się doczekać wspólnej pracy z FSC, nad promowaniem innowacji na naszych wzajemnych rynkach- mówi Andrew Bailey, szef FCA.

FinTech Bridge wesprze innowacyjne firmy w obu krajach i ograniczy bariery dotyczące wejścia na rynek w nowej jurysdykcji.

Korea nową siłą w FinTechu?

Most posłuży Korei do stworzenia środowiska przyjaznego firmom FinTechowym , które przełoży się na wzrost możliwości koreańskiego sektora IT. Pomoże to również koreańskim startupom FinTechowym wejść na rynki zagraniczne, z dużym naciskiem na rynek europejski.

-Pomimo, że Korea jest względnym nowicjuszem w branży FinTech skupialiśmy się na rozwinięciu środowiska, które przyczyni się do gwałtownego rozrostu tego sektora. FinTech Bridge z Wielką Brytanią, która jest pionierem w tym zakresie, umożliwi Korei łatwiejszą identyfikację i przyjęcie najlepszych praktyk regulacyjnych- stwierdził Yim Jong-yong, prezes FSC.

Korea Południowa posiada jedną z najprężniej rozwijających się gospodarek na świecie. Seul staje się głównym centrum biznesowym w Azji Wschodniej. Współpraca z Wielką Brytanią na pewno zaowocuje wzrostem znaczenia tej gałęzi gospodarki w Korei Południowej. Z kolei Albion szuka kolejnych partnerów po wyjściu z Unii Europejskiej.

/RT