Ekosystem Crypto.org Chain to zdecentralizowana sieć, która służy między innymi użytkownikom płatności i NFT. Wykorzystując infrastrukturę AML/CFT Confirm, Crypto.org Chain może zwalczać pranie pieniędzy i finansowanie terroryzmu, jednocześnie zachowując zgodność z międzynarodowymi i krajowymi regulacjami – czytamy w komunikacie.

Starania o bezpieczeństwo sieci

Sieć mainnet Crypto.org Chain została uruchomiona pod koniec marca, po ponad dwóch latach badań i rozwoju. Charakter publicznego i otwartego blockchaina przekłada się na bardziej przejrzysty ekosystem finansowy, w którym miliony użytkowników mogą przyczynić się do bezpieczeństwa sieci, wykorzystując portfel Crypto.com DeFi Wallet.

– Potencjalne korzyści dla użytkowników Crypto.org Chain (CRO) są niesamowite, jednak poważne szkody, jakie podejrzane jednostki mogą uczynić ekosystemowi, nie powinny być ignorowane. Dzięki starannemu zarządzaniu ryzykiem i RegTech jesteśmy dumni, że chronimy CRO przed niekorzystnymi okolicznościami – mówi Paweł Kuskowski, CEO i co-founder Coinfirm.

Coinfirm to polsko-brytyjski fintech, który współpracuje między innymi z PKO Bankiem Polskim i Krajową Izbą Rozliczeniową przy projektach z zakresu technologii blockchain.

W lipcu zeszłego roku Coinfirm pozyskał 2 mln euro od funduszu Middlegame Ventures. Pieniądze miały zostać przeznaczone na dalszy rozwój oferty.