Firma obiecała wesprzeć projekty walczące z katastrofą klimatyczną i wymieraniem gtunków. Do 2030 roku planuje też ograniczyć swoją emisję gazów cieplarnianych o 50% – donosi finextra.com.

Łatwo dostępne informacje o śladzie węglowym

Po każdym zakupie zrealizowanym za pomocą Klarna konsument otrzyma informację o śladzie węglowym, wyliczonym za pomocą Indeksu Åland Doconomy. W obliczeniach pomaga kalkulator śladu węglowego udostępniony przez Mastercard. Taką informację otrzyma nawet 90 milionów klientów Klarny.

– Skoro widzimy od razu, ile cukru, tłuszczu albo soli mają wszystkie produkty, które kupujemy, czemu nie możemy podobnie sprawdzić swojej emisji CO2? Takie informacje nie powinny być luksusem, za który klient dodatkowo płaci, ale niezbędną częścią codziennych zakupów – mówi Sebastian Siemiatkowski, CEO Klarna.

Klienci, którzy chcą zrobić coś więcej niż tylko ograniczanie swojej emisji, mogą łatwo wpłacić donację na ekologiczny cel w aplikacji Klarny.

Podobny pomysł przedstawili już założyciele startupu Tred – posiadacze ich karty płatniczej mogą zpłacić za zasadzenie drzew, które zniwelują ich ślad węglowy.