Partner serwisuVisa dla biznesu

Zestawienie Fintechów #sfintechowani


Zestawienie polskich fintechów to lista najbardziej innowacyjnych przedstawicieli polskiego sektora finansów i technologii. W zestawieniu znalazło się 70 polskich fintechów, które w znaczny sposób wpływają na rozwój polskiej, ale też światowej gospodarki. Lista jest otwarta i będzie aktualizowana na bieżąco.

Aforti Exchange

Aforti Exchange to platforma, która świadczy usługi wymiany walut dla firm za pośrednictwem  platformy online.

Oferuje swoim klientom hurtowe kursy walut i możliwość negocjacji stałych rabatów. Aforti Exchange należy do Aforti Holding S.A. – notowanej na NewConnect. Aforti Exchange posiada licencję małej instytucji płatniczej wydanej przez KNF.

Czytaj więcej

Ailleron

Ailleron to firma tworząca  nowoczesne technologie, wykorzystywane obecnie przez ponad 300 milionów klientów na całym świecie.

Ich flagowe produkty – LiveBank (dla finansów) oraz iLumio (dla branży hotelowej) – oferują klientom inteligentne kanały komunikacji cyfrowej i dostęp do najnowszych technologii. 

W 2017 roku Ailleron nawiązał współpracę z National Bank of Dubai, jednym z największych banków w regionie Zatoki Perskiej. Fintech przygotował dla Emirates NBD usługę wideo bankingu

Czytaj więcej

Aion Bank

Aion to challenger bank, współtworzony przez Wojciecha Sobieraja założyciela i wieloletniego prezesa Alior Banku. Projekt wystartował w Belgii w marcu 2020 roku.

Aion oferuje dostęp do usług bankowych za stałą miesięczną cenę. Teraz przygotowuje się do ekspansji na polskim rynku. W tych planach pomoże Karol Sadaj, który pod koniec zeszłego roku został nowym country managerem Aion Banku w Polsce. Wcześniej Sadaj pracował między innymi w Uberze, Google i Revolucie.

Aion Bank obsłuży także przedsiębiorców. Jako w pełni cyfrowy bank, przedsiębiorcy mogą założyć konto i ubiegać się o kredyt bez zbędnych papierowych formalności czy wizyt w oddziałach.

Czytaj więcej

Allegro Finance

Allegro Finance to spółka należąca do Grupy Allegro, która od października 2020 roku posiada licencję małej instytucji płatniczej wydanej przez KNF.

Gigant e-commerce coraz chętniej rozwija własne usługi finansowe, takie jak płatności, czy kredyty. Obecnie tego typu rozwiązania są już zebrane pod nazwą Allegro Finanse.

Firma rozwija także swój własny model płatności odroczonych – pod nazwą Allegro Pay. Więcej na temat planach rozwoju Allegro na rynku fintech można przeczytać w podlinkowanym powyżej wywiadzie z Rafałem Czernikiem, który odpowiada za usługi finansowe skierowane do konsumentów w Allegro.

Czytaj więcej

Autenti

Autenti to platforma pozwalająca na korzystanie z podpisu elektronicznego, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo.

Fintech został założony w 2013 roku przez cztery osoby mające wieloletnie doświadczenie w branży internetowej. Stworzyli oni platformę, dzięki której bez problemu można dokonać autoryzacji dokumentów i zawierać umowy przez Internet. 

W grudniu zeszłego roku Autenti nawiązało współpracę z Masterlease z Grupy PKO BP.

Z kolei w styczniu 2020 r. w Autenti zainwestowały trzy banki – PKO Bank Polski, Alior Bank i BNP Paribas. Wszystkie banki zainwestowały taką samą kwotę i posiadają identyczny procent udziałów w Autenti – nie jest to jednak pakiet większościowy.

Czytaj więcej