30 tysięcy kierowców Kapten we Francji od teraz przyjmuje kursy z aplikacji Free Now. Pełna integracja z Kapten doprowadziła również do zmian w strukturze zarządu spółki – czytamy w komunikacie.

Free Now dostępne we Francji przez integrację francuskiej platformy Kapten

Kapten to francuska platforma, której akwizycji Free Now (wówczas mytaxi) dokonało jeszcze w 2017 roku. Dotychczas obie marki funkcjonowały oddzielnie, pozostając w joint-venture Daimlera i BMW i jednocześnie pracując nad integracją aplikacji, jej użytkowników, a także zespołu i zarządu.

Początkowa faza integracji obu marek dokonała się w lipcu tego roku na rynku brytyjskim w Londynie, gdzie po raz pierwszy w historii londyńczycy zyskali możliwość zamówienia kultowych taksówek Black Cab i aut przewozu osób z jednej aplikacji. Rebranding we Francji, to ostatni krok przeobrażenia Kapten na Free Now.

– Nasi użytkownicy czekali na ten moment – potwierdza to liczba 3,5 milionów prób zamówień Free Now we Francji w 2019 roku. Oprócz przewozu osób, na francuskim rynku planujemy rozszerzenie usług, m.in. o bike-sharing, poprzez udostępnienie w naszej aplikacji wynajmu rowerów elektrycznych marki BOND, jeszcze w tym roku. Dodatkowo, będziemy pracować nad powiększeniem francuskiej floty do 1,200 elektrycznych aut – mówi Marc Berg, CEO Free Now.

Integracja z Kapten wpłynęła na zmiany w strukturze Zarządu Free Now. Rolę COO, czyli Dyrektora Operacyjnego Free Now pełni Sébastien Oebel, poprzednio zajmujący stanowisko CEO w Kapten. Eckart Diepenhorst, poprzednio zarządzający firmą w Europie, teraz zajmuje stanowisko Chief People and Communications Officer’a. Marc Berg pozostaje na czele Free Now jako jej CEO. W skład organizacji wchodzą jeszcze takie marki, jak elektryczne hulajnogi hive i platforma Beat, dostępna w Grecji i 5 krajach Ameryki Łacińskiej. Łącznie, działalność Free Now obejmuje 17 krajów i ponad 150 miast.