Partner serwisu Visa dla biznesu

Globalne konto Paysend konkurentem dla Revoluta

Piotr Koperski
Piotr Koperski
#Kantory internetowe#Revolut
Opublikowano: 12 września 2018, 12:23 Aktualizacja: 22 sierpnia 2019, 12:40

Paysend to nowy gracz na rynku transferów pieniężnych. Od momentu debiutu zarobił już 20 mln dolarów. Na rynku krąży opinia, że może to być pierwsza poważna konkurencja dla Revoluta, który ma już ponad 2 mln klientów.

p

Sektor fintech dorobił się nowego subsektora – aplikacji do obsługi wielowalutowych kart płatniczych. Paysend działa na podobnej zasadzie jak Revolut. Klienci dokonują operacji finansowej w dowolnej walucie, a wszystkich operacji dokonujemy za pomocą aplikacji mobilnej i podłączonej do niej karty.

Walutowe możliwości

Paysend pozwala doładować i zatrzymać pieniądze w EUR, GBP, USD, rublach rosyjskich i kazachstańskim tenge. Fintech ten współpracuje także z Bitstamp, dzięki czemu klient może kupować i przechowywać kryptowaluty w aplikacji.

ZDOBĄDŹ DARMOWĄ KARTĘ REVOLUT

Środki możemy trzymać w dowolnej z tych walut po kursie międzybankowym z jednym procentem marży. Paysend stara się pozostać jak najbliżej kursu międzybankowego w dni powszednie (z wyjątkiem kilku walut) i podwyższa między 0,5 a 2 procentami marży w weekend w zależności od waluty.

Ułatwione przelewy

Użytkownicy Paysend mogą dokonywać transferów pieniężnych za darmo pomiędzy sobą. W innych przypadkach koszt natychmiastowego przelewu wynosi do 1,5 funta brytyjskiego. Firma nie realizuje zwykłych przelewów bankowych. Paysend działa na transakcjach typu karta-karta. Użytkownik wprowadza numer karty swoich znajomych i członków rodziny i wysyła pieniądze bezpośrednio z aplikacji.

Jeżeli nie znamy numeru karty. Generujemy link do płatności i wysyłamy. Odbiorca może następnie wprowadzić swój własny numer karty, aby otrzymać płatność. Funkcja przeniesienia karty na kartę działa już od niedawna jako samodzielna usługa. Karty Paysend można używać do płacenia i wypłacania gotówki w 125 walutach.

Czy Paysend zagrozi Revolutowi. Wszystko zależy od user experience, które w Revolucie na razie jest bezkonkurencyjne. Drugi czynnik to nakłady na reklamę i marketing. Na rynku polskim karty wielowalutowe zaczynają być standardem w sektorze bankowym. Ciekawe rozwiązanie posiada też IgoriaCard, które chociaż nie posiada jeszcze aplikacji mobilnej, to jednak umożliwia szybkie doładowanie konta za pomocą BLIK-a dzięki Tpay.com.

DOŁĄCZ DO REVOLUT – KLIKNIJ I ODBIERZ KARTĘ


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

globalne-konto-paysend-konkurentem-revolut