W lipcu Google ogłosił “lepszy dom do pracy”, pierwszy krok w misji stworzenia jednego, zintegrowanego środowiska łączącego najlepsze sposoby na współtworzenie treści, komunikowanie się i współpracę na odległość. Dzisiaj, to nowe środowisko jest ogólnie dostępne dla wszystkich klientów firmowych Google Workspace, a w najbliższych miesiącach – także dla wszystkich pozostałych użytkowników – czytamy w komunikacie.

To kolejna nowość firmy z Mountain View. Wcześniej Google udostępniło w Polsce Play Pass, czyli subskrypcje dającą dostęp do gier i aplikacji ze sklepu Google Play.

Google Workspace – jak to działa?

Korzystanie z Google Workspace ułatwia połączenie wszystkich podstawowych narzędzi do komunikacji i współpracy zdalnej – jak czat, poczta elektroniczna, połączenia głosowe i wideo, tworzenie i edytowanie treści.

Wśród nowych funkcji znajdują się:

  • Podgląd linków: udostępniona dzisiaj funkcja w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach umożliwia podgląd zawartości do której odsyła link – bez opuszczania oryginalnego dokumentu – zaoszczędzając na czasie koniecznym na zmianę aplikacji i zakładek;
  • Inteligentne okienko w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach: kiedy “@wspomnisz” kogoś w swoim dokumencie, specjalne okienko pokaże dane kontaktowe, wyświetli szczegóły zawierające kontekst, a nawet zasugeruje działania, takie jak udostępnienie dokumenty. Funkcja będzie dostępna dla wszystkich użytkowników Workspace w najbliższych dniach.
  • Tworzenie dokumentów w pokojach Czatu: w najbliższych tygodniach Google Workspace umożliwi użytkownikom dynamiczne tworzenie i wspólną pracą nad treściami (Dokumenty, Arkusze, Prezentacje) w ramach pokoju w Czacie, bez potrzeby zmieniania zakładek w przeglądarce lub przechodzenia do innego narzędzia. Ułatwi to współpracę nad jednym dokumentem oraz wgląd całego zespołu w postęp prac nad danym materiałem.
  • Tryb “picture-in-picture” z Google Meet w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach: w lipcu Google ogłosił możliwość uruchomienia Google Meet w trybie picture-in-picture w Gmailu i Czacie, tak by ułatwić użytkownikom także kontakt wzrokowy i głosowy w trakcie wspólnej pracy. W najbliższych miesiącach, Google udostępni tryb picture-in-picture z Meet także w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach.

W najbliższych tygodniach użytkownicy zobaczą nowe czterokolorowe ikony dla aplikacji Gmail, Dysk, Kalendarz, Meet oraz naszych narzędzi do tworzenia treści takich jak Dokumenty, Arkusze i Prezentacje.

W najbliższych miesiącach pojawi się również Google Workspace dla szkół i uczelni oraz organizacji non-profit. Użytkownicy z sektora edukacyjnego mogą nadal korzystać z naszych narzędzi za pośrednictwem pakietu G Suite for Education, który obejmuje narzędzia: Classroom, Assignments, Gmail, Kalendarz, Dysk, Dokumenty, Arkusze, Prezentacje i Meet. Pakiet G Suite for Nonprofits będzie nadal dostępny dla uprawnionych organizacji za pośrednictwem programu Google for Nonprofits.