Z nowej tabeli opłat i prowizji wynika, że za zasilenie konta BLIKIEM w IgoriaCard trzeba będzie zapłacić 1% prowizji – wcześniej było to 0,3%. Za inne metody wpłat prowizja wyniesie 2%. Wcześniej za wpłatę gotówkową na Poczcie Polskiej trzeba było zapłacić 4 zł. Pojawi się też opcja przelewów ekspresowych, ale nie będą one najtańsze – Express Elixir kosztować będzie aż 50 zł.

IgoriaCard wprowadzi też nowe metody szybkich zasileń – od Trejdoo i Klasomat. Ten ostatni system jest interesujący, gdyż jest to aplikacja dla… skarbników klasowych, czyli dla uczniów, którzy zbierają składki na różne wydarzenia organizowane przez szkoły.

Karta wielowalutowa z rachunkiem IBAN

IgoriaCard, to wielowalutowa karta prepaid, którą można wygodnie płacić w kilkunastu walutach oraz wypłacać środki z bankomatów. W 2018 roku redakcja Fintek.pl sprawdziła rozwiązanie – bez najmniejszego trudu udało się wypłacić środki z bankomatu w Czechach i w Niemczech. Niestety, wadą rozwiązania jest brak aplikacji mobilnej. Natomiast obecnie sporym plusem jest rachunek IBAN.

Właścicielem rozwiązania jest Igoria Trade S.A – firma posiada licencję krajowej instytucji płatniczej KNF oraz licencję Mastercard Principal Member do wydawania instrumentów płatniczych. Igoria Trade to także właściciel kantoru internetowego Trejdoo.

/LP