Otrzymane finansowanie umożliwi rozwój sieci paczkomatów InPost. Obecnie w Polsce działa już ponad 6 tysięcy takich urządzeń. Paczkomaty są dostępne między innymi pod sklepami Lidl, Kaufland, Dino, a także w Centrach Handlowych Auchan. Ponadto kilka tygodni temu InPost podpisał umowę z siecią sklepów Auchan na dostawę Lodówkomatów oraz usługę dostaw door-to-door.

ING Leasing podpisało umowę z InPost

ING Lease wspiera inicjatywy, które ułatwiają klientom korzystanie z różnych usług. Spółka jest partnerem kilku projektów lokalnych, jak i ogólnokrajowych, związanych z wynajmem samochodów na minuty (ING zainwestowało między innymi w startup Voom). Warto dodać, że dotychczas spółka sfinansowała elektryczne zespoły trakcyjne i spalinowe, tramwaje, autobusy – w tym hybrydowe autobusy miejskie marki MAN, stacje ładowania samochodów elektrycznych, a nawet sprzęt budowlany wykorzystywany do rozbudowy II linii metra w Warszawie – czytamy w komunikacie ING Banku Śląskiego.

W dobie pandemii koronawirusa InPost wprowadził kilka nowych usług. Chodzi między innymi o program Multiskrytki, który pozwala na odbieranie kilku paczek z jednego schowka. Firma udostępniła także nową usługę dla klientów biznesowych, czyli rozwiązanie „Podaj Dalej”. Wprowadza ona korzystne warunki cenowe dla przesyłek paczkomatowych, które zostały fizycznie nadane i odebrane w tej samej maszynie.