Partner serwisu Visa dla biznesu

W ING płatności zbliżeniowe telefonem także dla przedsiębiorców

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#ING Bank Śląski
Opublikowano: 22 sierpnia 2017, 12:38 Aktualizacja: 12 maja 2019, 16:17

ING Bank Śląski udostępnił przedsiębiorcom możliwość płacenia telefonem w oparciu o technologię HCE.

ING Bank Śląski stworzy roboty dla klientów

Mastercard w telefonie to rodzaj wirtualnej karty do konta, którą  pozwala płacić telefonem wszędzie, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe.

Czytaj także: Polak za granicą wciąż wybiera gotówkę

Płatności HCE w ING również dla przedsiębiorców

Udostępnienie usługi przedsiębiorcom jest kolejnym krokiem w realizacji strategii ING dostarczania innowacyjnych metod płatności. Klienci indywidualni mogą korzystać z płatności HCE w telefonie od marca tego roku.

Płatność zbliżeniowa telefonem jest równie prosta jak zwykłe płacenie kartą – wystarczy podświetlić ekranu telefonu i zbliżyć go do terminala.  Nie jest konieczne odblokowywanie urządzenia czy logowanie się do aplikacji. Poprawna realizacja transakcji jest potwierdzana wibracją. Wszystkie płatności powyżej 50 zł dodatkowo wymagają zatwierdzenia PIN-em.

„Karta Mastercard w telefonie” została zaprojektowana w oparciu o technologię HCE (Host Card Emulation), która uniezależnia płatności telefonem od współpracy z operatorem telefonii komórkowej. Aby zacząć korzystać z płatności telefonem dla przedsiębiorców wystarczy posiadać Konto z Lwem dla firmy lub osoby indywidualnej, korzystać z aplikacji mobilnej Moje ING mobile oraz telefonu z systemem operacyjnym Android 4.4 lub wyższym i wyposażonym w moduł NFC. Proces aktywacji Mastercard w telefonie jest dostępny w aplikacji Moje ING mobile.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

ing-platnosci-zblizeniowe-telefonem-takze-dla-przedsiebiorcow