ING przyznał specjalne wyróżnienie w konkursie Start-up Challenge

0
Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Start up
Opublikowano: 17 maja 2018 Aktualizacja: 21 lutego 2019

ING Bank Śląski wyróżnił jeden ze startupów w konkursie Start-up Challenge podczas European Start-up Days w Katowicach.

Bank ufundował nagrodę specjalną dla zwycięzcy kategorii Environment, w postaci wywiadu z redaktorem naczelnym Business Insider Polska – Łukaszem Grassem.

Polskie startupy są eko!

– Zdecydowaliśmy się ufundować nagrodę specjalną, właśnie w kategorii Environment, ponieważ ochrona środowiska naturalnego oraz zrównoważony rozwój stanowią ważny element naszej strategii. Wyróżnienie przyznaliśmy start-upowi Handerek Technologies, który specjalizuje się w technologii umożliwiającej komercyjne przetwarzanie pod ciśnieniem atmosferycznym odpadów z tworzyw sztucznych. To ciekawe rozwiązanie, które dzięki nagrodzie specjalnej będzie mogło zostać zaprezentowane szerszemu gronu. Być może dzięki wywiadowi uda się nawet pozyskać partnera do współpracy – powiedziała Joanna Erdman, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Konkurs Start-up Challenge został zorganizowany w ramach European Start-up Days w Katowicach. Każdy z uczestników miał tylko 5 minut na prezentację swojego pomysłu. W konkursie zaprezentowało się 18 start-upów, w 6 kategoriach:

  • Health & Biotechnology;
  • Environment;
  • New industry;
  • Tradition & Modernity;
  • Business processes;
  • Client & Lifestyle.

Wyróżniony przez ING Bank Śląski start-up to Handerek Technologies. Specjalizuje się w technologii plastikowej, umożliwiającej komercyjne przetwarzanie pod ciśnieniem atmosferycznym odpadów z tworzyw sztucznych na całkowicie rafinowany olej napędowy EN590 i frakcje benzyny EN228. Oferowane przez firmę rozwiązanie może pożytkować nieumyte, mieszane odpady polimerowe, w szczególności poliolefiny, tworzące 70 proc. odpadów komunalnych. ING Bank Śląski jako Sponsor Główny wspiera Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach oraz imprezę towarzyszącą European Startup Days, których tegoroczna edycja koncentruje się między innymi na tematach eko.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

ing-przyznal-specjalne-wyroznienie-w-konkursie-start-up-challenge