Śląski udostępnił Garmin Pay pod koniec września bieżącego roku. Wcześniej usługa pojawiła się w Santander Bank Polska, Nest Banku, PKO Banku Polskim, Getin Banku i Banku Pekao. Nad wdrożeniem pracuje także mBank, gdzie płatności smartwatchami Garmina powinny pojawić zostać udostępnione na początku przyszłego roku.

Garmin Pay również dla kart kredytowych w ING Banku Śląskim

Aby móc płacić zegarkiem Garmin należy pobrać aplikację Garmin Connect z AppStore (telefony z systemem IOS) lub Google Play (telefony z systemem Android) i połączyć z nią swój zegarek, a następnie utworzyć portfel Garmin Pay razem z czterocyfrowym hasłem do portfela. Ostatnim etapem jest dodanie karty do portfela Garmin Pay.

W celu dokonania płatności zbliżeniowej wystarczy uruchomić na zegarku aplikację do płacenia i zbliżyć nadgarstek z zegarkiem do czytnika. Pierwsza płatność w ciągu dnia wymaga odblokowania zegarka hasłem ustalonym podczas tworzenia portfela Garmin Pay. W przypadku utraty zegarka, na którym użytkownik ma uruchomione płatności Garmin Pay wystarczy usunąć kartę z portfela Garmin na telefonie lub za pośrednictwem banku w systemie bankowości internetowej Moje ING, czy też na infolinii banku.

ING przypomina o szerokim wachlarzu oferowanych przez siebie płatności mobilnych. Klienci Śląskiego mogą korzystać z BLIKA, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, a także bankowych płatności HCE.