Partner serwisu Visa dla biznesu

Samochody, hulajnogi i skutery na minuty w jednej aplikacji

Fintek
Fintek
#Elektromobilność#Fundraising#Start up
Opublikowano: 23 października 2019, 15:21 Aktualizacja: 24 października 2019, 11:06

Fundusz InnoEnergy, specjalizujący się w projektach z obszaru energii, zainwestował we wrocławski start-up Wheelme. Firma opracowała aplikację, z poziomu której na jednej mapie można zobaczyć wszystkie pojazdy na minuty dostępne w wybranym mieście.

InnoEnergy inwestuje w polski startup Wheelme

Na zdjęciu głównym od lewej: Mateusz Młodawski (Wheelme), Krzysztof Maciążek (Wheelme), Damian Kwaśniak (Wheelme), Michał Bajda (InnoEnergy).

W Polsce funkcjonuje obecnie 12 firm, które zajmują się carsharingiem – liczba ta wzrosła dwukrotnie w porównaniu z rokiem poprzednim. Oprócz tego na rynku pojawia się coraz więcej przewoźników oferujących wynajem rowerów, skuterów czy hulajnóg elektrycznych. Rosnąca popularność tego sektora jest bazą do powstawania nowych rozwiązań, które poprawią jakość świadczonych usług i zwiększą komfort ich konsumentów. Jednym z takich narzędzi może być aplikacja Wheelme, która na jednej mapie pokazuje wszystkie pojazdy na minuty dostępne w wybranym mieście.

Screeny z aplikacji Wheelme

InnoEnergy inwestuje w startup Wheelme

Wheelme rozpoczęło swoją działalność w grudniu 2018 roku. Jej funkcjonalności umożliwiają sprawdzenie najbliżej zaparkowanych pojazdów, filtrowanie ich po marce, sprawdzenie cen, odległości oraz nawigację do wybranego miejsca. Dzięki podjętej współpracy startup może przede wszystkim skupić się na szybszym rozwoju aplikacji oraz dostarczaniu użytkownikom nowych funkcjonalności – czytamy w komunikacie.

InnoEnergy zainteresowało się wrocławskim startupem podczas konferencji Wolves Summit. Fundusz inwestuje w rozwiązania z obszaru energii, cleantech, mobilności oraz szeroko pojętych technologii smart. InnoEnergy obsługuje już ponad 300 startupów i w ciągu siedmiu lat zainwestowało w projekty o łącznej wartości 8 mld zł.

Jak wynika z raportu Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego – Polska zajmuje szóste miejsce w Europie w rankingu najbardziej zmotoryzowanych społeczeństw. W samej Warszawie na tysiąc mieszkańców przypada 715 samochodów. To ponad dwa razy więcej niż w Berlinie. Dobrą wiadomością jest to, że już teraz widać zmiany w podejściu do indywidualnej mobilności wśród młodych ludzi – aż 60% z nich deklaruje, że nie ma potrzeby posiadania auta na własność.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

innoenergy-inwestuje-w-startup-wheelme