Partner serwisu Visa dla biznesu

InPost ma już 7 tys. Paczkomatów

Fintek
Fintek
#e-commerce
Opublikowano: 22 czerwca 2020, 11:14 Aktualizacja: 22 czerwca 2020, 11:14

Sieć Paczkomatów InPost jest już rozbudowana do 7 tys. maszyn. Urządzenie nr 7000 stanęło w Poznaniu.

InPost ma już 7 tys. Paczkomatów

– Rozbudowa sieci Paczkomatów® odbywa się w niemal ekspresowym tempie – tylko w tym roku postawiliśmy już blisko 700 nowych maszyn. Wolumeny obsługiwanych przez nas przesyłek rosną skokowo, a olbrzymie zapotrzebowanie na usługi bezkontaktowe tylko zwiększa liczbę naszych klientów i potrzebę rozbudowy sieci o nowe lokalizacje” – powiedział Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost.

InPost powiększa sieć Paczkomatów

W komunikacie prasowym InPost przypomina, że funkcje Paczkomatów są stale rozwijane. W marcu wystartowała nowa usługa „Paczka w Weekend” umożliwiająca nadanie i odbiór paczek z maszyn także w sobotę i niedzielę, na zasadzie podobnej jak w każdy dzień tygodnia. Ponadto od połowy maja kilka przesyłek do jednego odbiorcy umieszczanych jest w jednej skrytce maszyny, tzw. Multiskrytce.

Dużą popularnością cieszy się także otwieranie Paczkomatów bezdotykowo – za pomocą bezpłatnej aplikacji InPost. Apka ma już 4 mln aktywnych użytkowników.

Warto przypomnieć, że InPost zawarł umowę leasingu z ING Lease na sfinansowanie rozbudowy sieci paczkomatów w Polsce. Zawarta umowa obejmowała limit leasingowy na kwotę niemal 50 mln zł.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

inpost-ma-juz-7-tys-paczkomatow