Umieszczanie przesyłek w Paczkomacie w pobliżu firmy pozwoli na bezkontaktowy i bezpieczny odbiór przesyłek 24/7. Usługa nie wymaga zmian w systemach ani dodatkowej integracji – opłata jest naliczana automatycznie, bez konieczności dodatkowej aktywności ze strony klienta biznesowego. Należy jedynie spełnić warunek nadania i odebrania paczki w tym samym urządzeniu – czytamy w komunikacie.

„Podaj Dalej” – nowa usługa od InPost

Aby skorzystać z nowej usługi InPost „Podaj Dalej” wystarczy wygenerować etykietę adresową z wybranym Paczkomatem odbiorczym, który jest jednocześnie urządzeniem nadawczym. Można to zrobić z poziomu Managera Paczek lub innego narzędzia do tworzenia przesyłek. Następnie należy umieścić przesyłkę w wybranym Paczkomacie odbiorczym, a po kilku minutach odbiorca otrzyma powiadomienie o możliwości odebrania przesyłki.

– Naszą nową usługę kierujemy do małego, lokalnego biznesu, oraz małego e-commerce, który szczególnie teraz polega na odbiorach osobistych zamówionych przez klientów towarów. Od tej chwili – przy korzystnych warunkach cenowych – przedsiębiorcy mogą nadawać przesyłki do swoich klientów np. w najbliższym Paczkomacie®, gdzie zamawiający odbiorą swoje zamówienie bez kontaktu z pracownikami i wtedy, kiedy będzie to dla nich wygodne. Usługa Podaj Dalej uwalnia z ograniczeń, które nakłada czas otwarcia firmy i jest naturalnym przedłużeniem czasu odbioru lub działania punktu odbioru samego w sobie. Często punkty usługowe są czynne tylko do godziny 17:00 – w Paczkomacie® klienci mogą odebrać swoje zamówienie 24/7 – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

W przypadku, gdy przesyłka zostanie nadana w innej maszynie niż w wybranym Paczkomacie® odbiorczym, zostanie naliczona cena standardowa, a przesyłka zostanie dostarczona do pierwotnie wybranej maszyny. Usługa nie jest dostępna dla klientów korzystających z płatności pre-paid oraz dla przesyłek nadawanych w ramach usługi InPost Allegro Paczkomaty 24/7.

To kolejna nowość wprowadzona w ciągu ostatnich tygodni. Wcześniej InPost udostępnił rozwiązanie o nazwie multiskrytka, które pozwala na odbieranie wielu paczek z poziomu jednej skrytki Paczkomatu (przy spełnieniu określonych warunków).