Partner serwisu Visa dla biznesu

InsurTalk #7 – LINK4 Kasa Wraca. Przykład telematyki w ubezpieczeniach

Fintek
Fintek
#Insurtech#Podcasty Sfintechowani
Opublikowano: 21 maja 2020, 10:50 Aktualizacja: 22 maja 2020, 10:08

Zapraszamy na kolejny podcast z serii InsurTalk, realizowany wspólnie z LINK4. Tym razem naszym gościem była Pani Bernadeta Stożek, head of business development w Telematics Technologies. Rozmawialiśmy o telematyce w ubezpieczeniach i programie LINK4 Kasa Wraca.

InsurTalk #7 - LINK4 Kasa Wraca. Przykład telematyki w ubezpieczeniach

– Klienci chcą korzystać z telematyki, ponieważ przynosi ona im korzyści finansowe. Chodzi o zwrot pieniędzy lub niższą wartość składki przy odnowieniu. LINK4 Kasa Wraca to pierwszy taki program w Polsce i jeden z pierwszych na świecie. Kierowcy, którzy wiedzą, że jeżdżą zgodnie z przepisami nie boją się przystępować do tego typu programów – mówi Bernadeta Stożek.

Telematyka w ubezpieczeniach to realne korzyści dla kierowców

LINK4 Kasa Wraca umożliwia analizę stylu jazdy kierowcy, uwzględniając między innymi przejechany dystans, płynność jazdy i teren, po którym się porusza. Sumaryczna ocena pozwala zaklasyfikować kierowcę do odpowiedniego profilu, co decyduje o wysokości przyznanej premii finansowej. Ich sumę po roku ubezpieczeni w LINK4 mogą zamienić na zwrot części składki ubezpieczeniowej nawet do 30%.

Do końca 2019 roku kierowcy jeżdżący w programie LINK4 Kasa Wraca przekroczyli poziom 2 mln złotych premii za bezpieczną i przepisową jazdę. Partnerem technologicznym LINK4 jest firma Telematics Technologies właściciel nawigacji NaviExpert, która zawiera wbudowany moduł Kasa Wraca, służący do naliczania punktów za styl jazdy.

Premie w programie LINK4 Kasa Wraca można generować także w trakcie pandemii. Ubezpieczyciel naliczy w tym okresie nagrodę w wysokości średniej wszystkich premii cząstkowych przyznanych uczestnikowi od początku udziału w promocji.

Z Bernadetą Stożek rozmawiał Łukasz Piechowiak. Materiał jest dostępny także na Spotify i Soundcloud.

Pozostałe podcasty znajdziecie pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

Wersja audio:

Podcast na YouTube:


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

insurtalk-7-link4-kasa-wraca-przyklad-telematyki-w-ubezpieczeniach