Visa do programu „Fintech in a box” zaprosiła ITCard, aby szybko i sprawnie uruchomić wydawnictwo i obsługę kart Visa dla branży fintech. Grupa ITCard uczestniczy w programie Visa jako licencjonowany Principal Member dla wydawnictwa kart. Dodatkowo zapewnia także możliwość skorzystania z zasobów, doświadczenia i wiedzy jakie posiada, umożliwiając firmom z branży fintech szybkie wdrożenie kompleksowego wydawnictwa i obsługi kart dopasowanego do ich wymagań i pomysłu biznesowego.

Visa rozszerza współpracę z ITCard w ramach „Fintech in a box”

– Popularność i popyt na płatności cyfrowe oraz na zdalne korzystanie z usług finansowych znacząco zwiększyły się za sprawą pandemii, która przyspieszyła zmiany w preferencjach konsumentów. To oznacza, że wielu naszych partnerów z sektora fintech poszukuje dziś sposobów na szybki rozwój ich ofert w tym obszarze. Współpraca z nami umożliwi im tworzenie jednych z najbardziej innowacyjnych rozwiązań cyfrowych dzięki sumie rynkowych doświadczeń ITCard i Visa – skomentował Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.

ITCard działa na polskim rynku od 10 lat świadcząc usługi związane z obsługą bankomatów, terminali płatniczych, wydawnictwa kart, autoryzacji 3dsecure, płatności online oraz aplikacji mobilnych. W 2020 roku przetworzył i rozliczył transakcje na łączną kwotę niemal 200 miliardów złotych.

– Wraz z nadejściem pandemii COVID-19 obserwujemy zmiany zachodzące na rynku. Zwiększył się apetyt firm fintech na nowoczesne rozwiązania płatnicze, które Grupa ITCard wraz z Visa ma do zaoferowania. Firmy z branży fintech poszukują kompleksowych i innowacyjnych produktów oraz nowoczesnej obsługi w zakresie wydawnictwa kart płatniczych, zintegrowanych z ich rozwiązaniami. Dlatego tak cenne jest nasze partnerstwo z Visa i uczestnictwo w Programie. powiedział Jarosław Chrzanowski, Prezes ITCARD.