Dokładna cena najdroższego wariantu to 12, 959 tys. złotych. Taki model MacBooka Air jest wyposażony w procesor dwurdzeniowy ósmej generacji Intel Core 5 1,6 GHz, dysk SSD o pojemności 1,5 TB i 16 GB pamięci operacyjnej. Na szczęście dla osób z mniej zasobnym portfelem wersja podstawowa kosztuje „tylko” 6 tys. PLN.

Najtańszy MacBook Air kosztuje 6 tys. złotych

MacBook Air

Nowy MacBook Air posiada ekran Retina Display z czterokrotnie większym zagęszczeniem pikseli. Komputer ma być o 17% mniejszy od starszego modelu Air i będzie ważył 1,25 kg. Inne ciekawe nowości to między innymi Touch ID (za który odpowiada nowy czip T2), czy gładzik z obsługą Force Touch. Apple ograniczyło jednak liczbę portów USB-C do dwóch gniazdek (dobrze, że zostało chociaż wejście na słuchawki). Bateria powinna wystarczyć na 12 godzin przeglądania internetu lub 13 godzin odtwarzania wideo.

Specyfikacja nowego Maca wygląda całkiem nieźle, ale cena dla większości osób może być przeszkodą nie do pokonania. Na szczęście dostępne są także tańsze wersje nowego komputera Apple. Model bazowy będzie kosztował w Polsce 5999 zł – MacBook Air w takiej konfiguracji zupełnie wystarczy do pracy biurowej. Warto dodać, że w USA cena bazowego MacBooka to 1199 USD (około 4560 PLN) – ale jest to cena netto, nie uwzględniająca cła i podatku VAT. Dlatego ostatecznie w Polsce nowe MacBooki będą droższe o około 1400 złotych. Różnica jest całkiem spora.

MacBook Air w wersji bazowej będzie posiadał taki sam procesor, jak jego najdroższy odpowiednik. Natomiast jeżeli chodzi o inne parametry, to dysk SSD ma posiadać 128 GB pamięci, a pamięć operacyjna będzie wynosiła 8 GB. 6 tysięcy złotych za bazową wersją MacBooka to wciąż bardzo dużo, ale Apple zdążyło nas już przyzwyczaić do wysokich cen. Wystarczy przypomnieć, że za najdroższą wersję nowego iPhone’a trzeba zapłacić 7 tys. PLN.