Partner serwisu Visa dla biznesu

Już oficjalnie! iPhone 8 zostanie zaprezentowany 12 września

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#iPhone
Opublikowano: 1 września 2017, 12:55 Aktualizacja: 2 września 2019, 12:12

Przecieki sugerowały to już od jakiegoś czasu, jednak teraz wiemy na pewno – jubileuszowa konferencja Apple odbędzie się 12 września w Steve Jobs Theater w Cupertino. To właśnie wtedy zaprezentowany zostanie iPhone 8.

iPhone 8 trafił na sklepowe półki

Apple rozpoczęło już wysyłkę z zaproszeniami na swoje wydarzenie. Okazało się, że ostatnie doniesienia Wall Street Journal były trafione. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną także inne produkty m.in. kolejna wersja Apple Watch oraz Apple TV (oczywiście z 4K). Pomiędzy 12 a 22 września Apple wyda również nowy system operacyjny – iOS 11.

Czytaj także: JP Morgan otworzy oddział w Polsce

Jaki będzie iPhone 8?

Zaproszenie Apple

Tegoroczny iPhone ma być wyjątkowy, bo jubileuszowy. Od premiery pierwszego smartfona Apple minęło już 10 lat. Firma z Cupertino nadal chce zmieniać świat i pomimo, że konkurencja mocno naciska, to Tim Cook i spółka wciąż mają się bardzo dobrze.

zobacz ofertę apple

Nowy iPhone ma mieć ekran o przekątnej 5,8 cala (czyli niecałe 15 cm), obudowa ma być częściowo wykonana ze szkła do bezprzewodowego ładowania, a złącze Lightning zastąpione zostanie uniwersalnym USB C. Apple wprowadziło złącze Lightning wraz z premierą iPhone 5, czyli w 2012 roku.

Podstawowym problemem z odwracalną wtyczką jest fakt, że port stosowany przez Apple nie jest kompatybilny z innymi popularnymi złączami. Dlatego przejście na bardziej uniwersalne USB-C wydaje się pomysłem trafionym. Szczególnie, że pozwoli ono połączyć iPhone’a z innym produktem Apple, czyli MacBookiem

Apple mocno sygnalizuje, że w bardzo niedalekiej przyszłości widzi świat pozbawiony zbędnych przewodów i kabli. W iPhone 8 mamy przecież spotkać się z funkcją bezprzewodowego ładowania, a już w „siódemce” Tim Cook i spółka uraczyli nas bezprzewodowymi słuchawkami.

Dodatkowo ekran „ósemki” będzie pokryty matrycą OLED (lepszym od dotychczasowej LCD), a panel dotykowy ma być nieco zakrzywiony. Trzeba również wspomnieć o cenie iPhone 8, która ma oscylować w granicach 1100 USD, czyli około 4 tysięcy złotych. Premiera nowego smartfona „z nadgryzionym jabłkiem” już we wrześniu.

Od śmierci Steve’a Jobsa krąży przekonanie, że firma z Cupertino straciła ducha innowacji – produkuje dobre sprzęty, ale „bez tego czegoś”, co czyniło je wyjątkowymi. Czy jubileuszowy iPhone będzie zachwycający a może zawiedzie oczekiwania? Jedyne czego możemy być pewni, że krytyki nie zabraknie.

PRZEJDŹ DO SKLEPU APPLE I CIESZ SIĘ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI SPRZĘTEM


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

juz-oficjalnie-iphone-8-zostanie-zaprezentowany-12-wrzesnia