Rozwiązanie przyspieszy zasilenie środkami rachunku w momencie, kiedy pilnie potrzebujemy wymienić walutę bądź chcemy wykorzystać fakt, że  kurs stał się wyjątkowo korzystny. To, co wyróżnia tę usługę to fakt, że zasilać można zarówno konto złotówkowe, jak i konta walutowe – czytamy w komunikacie.

Nowe wdrożenie w Kantorze Walutowym Alior Banku

Usługa jest skierowana do wszystkich klientów Kantoru Walutowego Alior Banku – zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. Bank pobiera prowizję za usługę w wysokości 1 proc. kwoty doładowania rachunku.

W tym przypadku Kantor Walutowy działa jak standardowy sklep internetowy. Po potwierdzeniu transakcji klient od razu widzi środki na swoim rachunku. Udostępniona w kantorze funkcja zapisania karty znacznie przyspiesza zasilenie rachunku – w przyszłości klient nie musi ponownie podawać jej danych

Kantor Walutowy Alior Banku umożliwia zawieranie transakcji przez całą dobę, 7 dni w tygodniu wszystkim zainteresowanym – nie trzeba być klientem Aliora. Klienci indywidualni mogą zawrzeć umowę o kartę wielowalutową obsługującą płatności w blisko 160 walutach w tym bezpośrednie płatności w 23 walutach dostępnych w Kantorze Walutowym – również w PLN. Bank daje możliwość zawnioskowania o bezpłatne konto w Kantorze Walutowym online za pośrednictwem przelewu, kuriera oraz za pomocą wideoweryfikacji.

Na marginesie warto przypomnieć, że kilka tygodni temu podobne rozwiązanie wdrożył inny bank. W kantorze PKO Banku Polskiego za waluty można już płacić BLIKIEM.