23 października 2018, 10:00:I Love Crypto 2018 - Złote Tarasy, Złota 59,00-120 Warszawa,Polska

Kate i William interesują się polskim Fintechem

Pierwszego dnia swojej wizyty w Polsce, para książęca Cambridge odwiedziła The Heart, warszawski inkubator startupowy, aby omówić współpracę pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Spotkanie zostało zorganizowane przez Ambasadę Brytyjską w Warszawie.

W wydarzeniu wzięły udział wybrane startupy, które zaprezentowały swoje rozwiązania oraz miały okazję porozmawiać na temat możliwości wejścia i rozwoju na rynku brytyjskim. Azimo, jeden z najszybciej rozwijających się startupów w obszarze fintech został wybrany spośród tysięcy firm, aby zaprezentować parze książęcej przykład polskiej przedsiębiorczości. Platforma, założona przez dwóch Polaków i dwóch Brytyjczyków, umożliwia całodobowe transfery pieniężne przez komputer, tablet lub smartfon. Działalność Azimo została zaprezentowana przez współzałożycielkę Martę Krupińską.

Azimo obecnie wyceniane jest na 100 mln dolarów.

Brexit może wprowadzić wiele ograniczeń

– Bardzo cieszymy się, że Marta wzięła udział w naszym spotkaniu. Jest idealnym przykładem polskiej przedsiębiorczości, która buduje swoją markę w Wielkiej Brytanii rozwijając firmę Azimo – skomentowała Sarah Tiffin, Zastępca Szefa Misji w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie.

Czytaj także: Brexit czy nie Brexit, będziemy tak samo pracować

– Brexit może wprowadzić wiele ograniczeń, ale to wydarzenie pokazuje siłę międzynarodowej współpracy i pozwoliło zaprezentować umiejętności i talent Polaków – powiedziała Marta Krupińska z Azimo. – To była ogromna przyjemność oprowadzać parę książęcą i po tym spotkaniu czuję prawdziwą dumę ze współpracy pomiędzy naszymi krajami, a także z poziomu jaki prezentują przedsiębiorcy z obszaru technologii w Polsce – dodała.

Współpraca pomiędzy Polską i Wielką Brytanią rozwija się od kilku lat. Obecnie ponad 22 tys. polskich firm działa w Wielkiej Brytanii, a wartość relacji handlowych tych dwóch krajów wynosi 15 miliardów funtów.

Azimo, to firma z portfolio MCI Capital S.A, jednej z najdynamiczniej rozwijających się grup Private Equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Fundusz specjalizuje się w procesach transformacji cyfrowej inwestując w czyste modele internetowe (tzw. pure players), spółki przenoszące model biznesowy z tradycyjnej do cyfrowej gospodarki oraz spółki działające na rynku rozwoju infrastruktury internetowej.

Azimo to spółka założona w 2012 roku oferująca możliwość transferu pieniędzy na całym świecie. Azimo, działa w sposób prosty i bezpieczny. To największa na świecie platforma internetowa umożliwiająca przesyłanie pieniędzy do ponad 190 krajów z każdego urządzenia z dostępem do internetu.