W Kielcach zaparkujesz ze SkyCash

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 6 listopada 2017 Aktualizacja: 24 lutego 2019

Od 2 listopada 2017 roku, w Kielcach można wygodnie opłacić parkowanie samochodu za pomocą telefonu komórkowego z aplikacją SkyCash.

Działająca w ramach SkyCash usługa mobiParking jest już dostępna w blisko 60 polskich miastach. Rozwiązanie obejmuje swoim zasięgiem ponad 90 proc. wszystkich stref płatnego parkowania w kraju i oferuje funkcję płacenia za faktyczny czas parkowania, z której obecnie korzysta większość użytkowników systemu.

Czytaj także: To też było do przewidzenia. WOŚP ma już nowego partnera i jest nim…

SkyCash ułatwi parkowanie w Kielcach

SkyCash rozwija sieć mobilnych płatności za parkowanie od końca 2011 roku, zapewniając kierowcom wygodną formę regulowania należności przy użyciu telefonów komórkowych.

System eliminuje takie uciążliwe czynności, jak przewidywanie czasu postoju, szukanie parkomatu, czy wracanie do pojazdu, aby włożyć za szybę bilet parkingowy. Aplikacja mobilna daje trzy metody parkowania: na czas, za kwotę (jak w klasycznych parkomatach) oraz Start/Stop, którą wybiera blisko 80 proc użytkowników mobiParking.

Decyduje o tym przede wszystkim wygoda oraz możliwość płacenia wyłącznie za faktyczny czas postoju, z dokładnością, co do minuty. Wystarczy wysiadając z auta uruchomić aplikację w telefonie i rozpocząć parkowanie, a po powrocie zatrzymać je jednym dotknięciem ekranu.

– Cieszy nas fakt, że Kielce trafiają na naszą parkingową mapę. SkyCash pozwala płacić za realny czas parkowania dzięki funkcji Start/Stop, którą wybiera zdecydowana większość naszych użytkowników – mówi Piotr Bochenek, członek zarządu SkyCash.

– Takiej funkcji nie oferują parkomaty, w których kierowcy muszą z góry zakładać ile czasu zajmie im postój i w razie potrzeby wracać do samochodu, żeby wykupić dodatkowe minuty – dodaje Bochenek.

MobiParking pozwala na kilka metod realizowania płatności: aplikację mobilną, szybkie kody (USSD i IVR) oraz wiadomości SMS. Aplikacja mobilna dodatkowo pozwala na przedłużanie parkowania oraz kontrolę nad wydatkami od momentu rozpoczęcia postoju. Podpowiada także, jakie opłaty obowiązują w danym mieście.

[SkyCash/RT]


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

kielcach-zaparkujesz-skycash