Twisto jest już dostępne w ponad 30 tys. e-sklepów, co czyni fintech liderem płatności odroczonych pod względem liczby sklepów partnerskich – czytamy w komunikacie.

Warto przypomnieć, że czeskie Twisto zostanie przejęte przez australijskiego giganta – fintech ZIP. Kwota transakcji to blisko 100 mln EUR, a finalizacja spodziewam jest w IV kwartale 2021 roku.

Termin zapłaty wydłużony o 30 dni

Twisto, fintech oferujący płatności odroczone w sklepach internetowych i stacjonarnych, wydłużył czas na zapłatę za zakupy online dla niezarejestrowanych klientów do 30 dni.  Dokładnie tyle czasu na uregulowanie należności bez dodatkowych kosztów, będą mieli kupujący, którzy wybiorą Twisto jako metodę płatności na stronie sklepu partnerskiego Twisto. Dotychczas było to 21 dni, wydłużony okres na zapłatę obowiązuje od 7 czerwca 2021 roku.

-Wydłużenie terminu zapłaty za zakupy do 30 dni zbiega się w czasie z wdrożeniem Twisto w kolejnych 15 tysiącach sklepów internetowych. Tym samym nasi niezarejestrowani klienci mogą z nami robić zakupy w przeszło 30 tys. e-sklepów ze wszystkich branż, od Pizzy Hut, przez Ochnik, Venezia, Unisono, Top Secret, New Balance, GoSport po Vision Express i Szkla.com i cieszyć się najwygodniejszymi i najbezpieczniejszymi zakupami na rynku – mówi Adam Miziołek, country manager Twisto w Polsce.

Aby dokonać płatności z Twisto wystarczy wejść na stronę sklepu, złożyć zamówienie, a następnie jako metodę płatności wybrać Twisto lub Twisto PayU Płacę Później. Dzięki temu kupujący zyskuje 30 dni na uregulowanie należności bez dodatkowych kosztów – może sprawdzić produkt i zapłacić za niego dopiero, gdy postanowi zatrzymać zakup.

Twisto przypomina kupującemu o zbliżającym się terminie zapłaty mailowo i SMS-owo. Należność można uregulować szybkim przelewem, przelewem tradycyjnym lub BLIK-iem. W przypadku płatności przez konto Twisto klient może odroczyć płatność nawet do 45 dni.

Twisto współpracuje z PayU i Comperia.pl

W styczniu 2021 roku Twisto rozpoczęło współpracę z PayU. W jej ramach płatności odroczone z Twisto dostępne są w ponad 30 tysiącach największych polskich i międzynarodowych e-sklepach. Od połowy drugiego kwartału również klienci platformy ComperiaRaty oraz e-sklepów współpracujących z Comperią mogą odraczać płatności z Twisto.

– Chcemy nie tylko umocnić pozycję lidera płatności odroczonych w Polsce pod względem liczby sklepów partnerskich, ale także przyczynić się do wzrostu popularności rozwiązania buy now pay later wśród konsumentów i merchantów jako bezpiecznej i wygodnej metody płatności – dodaje Adam Miziołek.