Partner serwisu Visa dla biznesu

KNF dała zielone światło na przejęcie BillBird przez Polskie ePłatności

Fintek
Fintek
#KNF#Krajowa Instytucja Płatnicza
Opublikowano: 29 października 2019, 18:07 Aktualizacja: 29 października 2019, 18:11

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego nabycia przez Innova Capital Limited za pośrednictwem Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie e-Płatności krajowej instytucji płatniczej BillBird.

Duńskie Nets przejmie kolejny polski fintech

BillBird S.A to Krajowa Instytucja Płatnicza. Jedna z pierwszych zarejestrowanych, bo jej wpis do ewidencji KNF datuje się na 20 grudnia 2012 roku. W lutym 2019 roku Polskie ePłatności poinformowały o zawarciu przedwstępnej umowy zakupu 100% akcji spółki Billbird.

To duża transakcja. Zgodę na jej przeprowadzenie musiał wydać także m.in. UOKiK, który w czerwcu nie miał pewności, czy przypadkiem nie dojdzie do nadmiernej koncentracji.  Dzisiaj KNF dał zielone światło na przeprowadzenie tej transakcji.

Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności S.A. działają na rynku od 2010 roku. To spółka specjalizująca się procesowaniu płatności bezgotówkowych. Zapewnia obsługę transakcji płatniczych dokonywanych za pomocą kart płatniczych oraz realizację usług z wykorzystaniem terminali POS. Firma w lutym 2019 roku była trzecim największych na polskim rynku procesorem płatności bezgotówkowych (ponad 80 tys. terminali).

Polskich ePłatności wcześniej kupiła m.in. PayUp, PayLane, czy NeoTu. W sumie PeP wydały na te transakcje ponad 200 mln złotych.

 


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

knf-wydal-zgode-na-przejecie-billbird-przez-polskie-eplatnosci