Partner serwisu Visa dla biznesu

Kolejny rekord WOŚP. Zebrano ponad 115 mln złotych

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 13 stycznia 2020, 09:02 Aktualizacja: 13 stycznia 2020, 13:16

W trakcie 28. Finału WOŚP zebrano ponad 115 mln złotych. To kolejny rekord fundacji Jurka Owsiaka, a zeszłoroczny wynik kwoty deklarowanej udało się pobić o ponad 20 mln PLN. Ponownie bardzo duży udział w pobiciu rekordu miały fintechy, aktywnie angażując się w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Fintechy angażują się pomoc WOŚP

Takie spółki jak Mastercard, PayPal, First Data czy banki działające w Polsce (między innymi mBank czy PKO BP) aktywnie wspierają Orkiestrę. Umożliwiają dokonywanie bezgotówkowych darowizn – zarówno w terminalu u wolontariuszy, a także online. Co więcej uczestniczą również w licytacjach i dokładają się do puli darowizn zbieranych przez WOŚP.

Fintechy angażują się pomoc WOŚP

Przykładowo Mastercard przekazał na rzecz Fundacji samochód z kultowego serialu „Knight Rider” – wykonany przez Braci Collins. Auto można było licytować na Allegro od połowy grudnia. Dodatkowo już po raz siódmy odbyła się akcja na Twitterze z hashtagiem #MastercardGraZWOŚP. Za wpis każdego, unikalnego, użytkownika opublikowany w dniu Finału na Twitterze, Mastercard przekazał 5 złotych na konto Orkiestry. W sumie w ten sposób udało się zgromadzić ponad 193 tys. złotych.

Z kolei mBank przygotował akcję „100 za 100”, w ramach której za każdy dzień, w którym na konto WOŚP wpłynęło 100 wpłat od klientów, mBank dołożył 100 tysięcy złotych. Dzięki temu mBank przekazał na konto Orkiestry dodatkowe 2 miliony złotych. W trakcie 28. Finału odbyła się także licytacja 70 dzieł sztuki z kolekcji mBanku. Wśród nich tej najcenniejszej – pracy Juliana Fałata „Wyjazd na polowanie”.

Podczas wszystkich dotychczasowych Finałów, Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny łącznie ponad 1,1 mld PLN. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Orkiestra skupiła się przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

kolejny-rekord-wosp-zebrano-ponad-115-mln-zlotych