Na początek inicjatywa startuje w Ameryce Łacińskiej, z uwzględnieniem takich krajów jak Brazylia, Kolumbia, Chile i Meksyk. Wkrótce Open Banking Exchange ma trafić także na inne rynki.

Fintech Konsentus uruchamia Open Banking Exchange

Open Banking Exchange powstała, aby wykorzystać dotychczasowe osiągnięcia i wiedzę organizacji Open Banking Europe (OBE), przejętej przez Konsentus na początku bieżącego roku. W ten sposób usługi otwartej bankowości mogą być wdrażane w kolejnych państwach i regionach.

Sukces OBE w Europie spowodował wzrost zapotrzebowania na krajowe i regionalne programy członkowskie dla firm z obszaru otwartej bankowości. Dzięki takim inicjatywom lokalni dostawcy mogą znaleźć praktyczne rozwiązanie swoich problemów i wątpliwości przy wdrażaniu open bankingu. Wszystko za sprawą odpowiednich wytycznych i narzędzi – czytamy w komunikacie.

Na początku marca OBE nawiązało współpracę z European Third Party Providers Association (ETPPA). Ma ona pomóc w lepszym zrozumieniu branży i sprawniejszej wymianie informacji pomiędzy obiema organizacjami. W strukturach OBE znajdują się takie firmy jak JP Morgan, Wells Fargo, Bank of America, czy BNP Paribas. Z kolei do ETPPA należą Wise (dawniej TransferWise), Paysafe, Tink, czy Plaid.