– Nie musisz już potwierdzać tożsamości dziecka w oddziale – zaproś je do świata finansów. Teraz możesz to zrobić bez wychodzenia z domu, w swoim serwisie internetowym iPKO – czytamy w komunikacie PKO Banku Polskiego.

Załóż PKO Konto Dziecka w pełni online

PKO Konto Dziecka to propozycja dla dzieci poniżej 13 roku życia. Do tej pory w celu dokończenia procesu zakładania rachunku konieczna była wizyta w oddziale i potwierdzenie tożsamości swojej pociechy. Teraz można to zrobić w pełni zdalnie, za pomocą serwisu internetowego iPKO.

Co umożliwia rachunek dla dziecka w największym polskim banku? PKO BP zwraca uwagę, że konto pozwala uczyć dziecko zarządzaniem pieniędzmi w praktyce – można między innymi korzystać z materiałów edukacyjnych PKO Junior. Dodatkowo pociecha może zapoznać się z bankowością online, gdyż ma do dyspozycji serwis internetowy i aplikację mobilną PKO Junior, stworzoną z myślą o najmłodszych klientach. Z punktu widzenia rodziców taki rachunek daje także możliwość kontroli wydatków dziecka z poziomu serwisu iPKO.

Wcześniej PKO Bank Polski udostępnił klientom między innymi płatności za autostrady z poziomu aplikacji IKO. Inną ciekawą nowością była możliwość połączenia się z infolinią z poziomu aplikacji IKO – bez podawania swojego numeru klienta i hasła telefonicznego.

/RT