Kredytmarket.com w programie Campus Residency

Fintech Kredytmarket.com, udzielający online kredytów dla mikroprzedsiębiorstw, został wybrany do prowadzonego przez Google programu Campus Residency.

Rezydenci programu mogą przez 6 miesięcy korzystać z bezpośredniego wsparcia mentorów i ekspertów Campusu i uczestniczyć w dedykowanych szkoleniach, mają także dostęp do globalnej sieci Google for Entrepreneurs. Program rozpoczyna się w czerwcu i pozwala Kredytmarketowi do końca roku pracować w darmowej przestrzeni Campus Warsaw.

– Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się w gronie 10 startupów technologicznych z Europy Środkowo-Wschodniej, zakwalifikowanych przez Google do programu Campus Residency – mówi Aleksander Widera, założyciel i prezes Polskiej Platformy Kredytowej SA, operatora serwisu Kredytmarket.com. – Ten półroczny program akceleracyjny pozwoli nam osiągnąć wyższy poziom rozwoju naszego biznesu.

Czytaj także: Kredytmarket – polski startup rodem z Campus Warsaw

Celem programu jest zidentyfikowanie trzech wyzwań, które czekają startupy na drodze do globalnego rozwoju. Monitorowane będą: wzrost przychodów, wzrost bazy klientów, otrzymane finansowanie i nowo powstałe miejsca pracy.

Kredyty dla przedsiębiorców

Kredytmarket.com to internetowa platforma finansowa, stworzona przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców, która udziela online krótkoterminowych kredytów na działalność gospodarczą.

Decyzja kredytowa podejmowana jest w ciągu 15 min. Finansowanie udostępniane w ciągu 24 godz. na warunkach porównywalnych z ofertą banków. Ale bez zbędnych formalności, z użyciem bezpiecznych technologii, z myślą o wygodzie przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Czytaj także: Promocja pożyczek dla przedsiębiorców w ING

Operatorem serwisu Kredytmarket.com jest Polska Platforma Kredytowa SA, start-up z siedzibą w Campus Google Warsaw, założony przez Aleksandra Widerę, praktyka z wieloletnim doświadczeniem w branży finansowej (w przeszłości związanego z Ipopema TFI i mBankiem). W Radzie Nadzorczej spółki zasiadają Wiesław Thor, Artur Kawa, Paweł Zylm i Marcin Bartczak.

Campus Warsaw

Campus Warsaw to wyjątkowe miejsce na warszawskiej Pradze, gdzie przedsiębiorcy mogą się uczyć, nawiązywać kontakty i budować firmy, które mają szansę wejść na globalne rynki i zmieniać świat. W Campus Warsaw odbywają się setki wydarzeń organizowanych przez członków społeczności oraz partnerów, w tym największe programy akceleracyjne. Do tej pory startupy zrzeszone w ramach Campus Warsaw utworzyły ponad 621 miejsc pracy i od otwarcia Campusu, w listopadzie 2015 roku, pozyskały fundusze przekraczające 22,6 mln zł