Partner serwisu Visa dla biznesu

Marek Dietl nowym prezesem GPW

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#GPW
Opublikowano: 19 czerwca 2017, 14:57 Aktualizacja: 12 maja 2019, 16:17

Dzisiaj Walne Zgromadzenie Giełdy Papierów Wartościowych powołało na stanowisko prezesa Marka Dietla. To już druga zmiana na stanowisku prezesa GPW w tym roku. 4 stycznia Małgorzatę Zaleską zastąpił Rafał Antczak.

Kandydaturę Marka Dietla zgłosił w minioną środę Mateusz Morawiecki – minister rozwoju i finansów. Sam zainteresowany potwierdził zgłoszenie jeszcze tego samego dnia. Obecnie Giełda Papierów Wartościowych formalnie podlega właśnie pod Ministerstwo Rozwoju i osobę wicepremiera Morawieckiego.

Czytaj także: Polskie banki otwierają się na Ukraińców

Kim jest nowy prezes GPW Marek Dietl?

Marek Dietl do tej pory był między innymi społecznym doradcą prezydenta Andrzeja Dudy. Jest doktorem nauk ekonomicznych i do tej pory zasiadał w radzie nadzorczej Giełdy Papierów Wartościowych i był członkiem zarządu Instytutu Sobieskiego.

Według informacji ze strony Instytutu Sobieskiego, Dietl zasiadał w zarządach lub był prokurentem spółek: Simon, Kucher & Partners Sp. z o.o. (jako prokurent, w latach 2004-2007), Internetium Sp. z o.o. (jako członek zarządu, w latach 2000 – 2001) oraz ConQuest Consulting/JCG (jako członek zarządu, w latach 1998–2000. Dietl był ponadto członkiem rad nadzorczych i komisji rewizyjnych w spółce Port Lotniczy Lublin, Banku Gospodarstwa Krajowego, BA Seedfund Sp. z o.o., Libella Sp. z o.o. oraz Stowarzyszeniu ConQuest Consulting.

Prezesurę Dietla zatwierdzić musi jeszcze Komisja Nadzoru Finansowego. Wydaje się to tylko formalnością, ale poprzedni prezes – Rafał Antczak, po 2 miesiącach patowej sytuacji spowodowanej właśnie sprzeciwem KNF-u, postanowił podać się do dymisji. Od 15 marca obowiązki prezesa GPW pełnił Jarosław Grzywiński. Zobaczymy jak nadzorca zachowa się tym razem.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

marek-dietl-nowym-prezesem-gpw