Korzystając z usługi Mastercard Send, klienci TransferGo mogą teraz łatwo, szybko i wygodnie przesyłać środki w czasie rzeczywistym. Chociaż rzeczywisty czas księgowania zatwierdzonych transakcji zależy od instytucji finansowej odbierającej przelew – czytamy w komunikacie.

Mastercard nawiązuje współpracę z TransferGo

Usługa Mastercard Send umożliwia szybkie przesyłanie pieniędzy z i na miliardy kart płatniczych, kont bankowych i rachunków pieniądza elektronicznego na całym świecie. Jest ona częścią kompleksowej oferty Mastercard, która umożliwia klientom indywidualnym i przedsiębiorstwom wysyłanie i odbieranie pieniędzy w wybrany przez siebie sposób, w dowolnym miejscu i czasie.

TransferGo to jeden z najszybciej rosnących fintechów w Europie. To instytucja płatnicza licencjonowana w Wielkiej Brytanii. Teraz współpraca z Mastercard ma przyśpieszyć rozwój spółki. Obsługa przelewów za pomocą TransferGo ma być prostsza, ponieważ omija złożone systemy bankowe i nie wymaga szukania danych, które nie zawsze są łatwo dostępne, takich jak numer konta IBAN odbiorcy.

Wcześniej TransferGo nawiązał podobną współpracę z Visa – dzięki niemu transgraniczne przelewy w czasie rzeczywistym można realizować na karty płatnicze klientów. Usługa jest obecnie dostępna na 32 rynkach, w tym w Polsce