Masz konto na Twitterze? Lepiej zmień hasło

0
Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Fintech
Opublikowano: 4 maja 2018 Aktualizacja: 21 lutego 2019

Twitter poinformował, że w wyniku błędu technicznego doszło do ujawnienia haseł użytkowników. Dodaje, że nie ma powodów, by sądzić, że kiedykolwiek opuściły one system Twittera, jednak prosi użytkowników o zmianę haseł.

W czwartek Twitter poinformował swoich użytkowników o usterce, przez którą wszystkie hasła przez ostatnie kilka miesięcy były zapisywane na platformie w postaci zwykłego tekstu, bez haszowania i użycia kombinacji liter i cyfr. Użytkownicy platformy – a jest ich 330 mln, proszeni są o zmianę hasła. O sprawie informuje serwis CNN Money.

Twitter prosi użytkowników o zmianę hasła

Twitter informuje, że nie ma powodów do obaw, ponieważ hasła użytkowników nie zostały zhakowane, jednak ryzyko wciąż pozostaje. Firma zaleca zmianę haseł, jako środek zapobiegawczy.

– Maskujemy hasła za pomocą procesu haszowania, który zastępuje rzeczywiste hasło losowym zestawem cyfr i liter i przechowuje je w systemie Twitter. Dzięki temu nasze systemy mogą weryfikować dane uwierzytelniające Twoje konto, bez ujawniania hasła. Z powodu błędu, hasła zostały zapisane przed zakończeniem procesu haszującego. Znaleźliśmy ten błąd i wdrażamy plany, by uniknąć jego ponownemu wystąpieniu – informuje serwis.

Twitter odmówił dalszego komentowania sprawy, jednak wciąż zapewnia, że możliwość wykradzenia haseł przez podmioty trzecie jest bardzo niska. Hasła do każdego naszego profilu społecznościowego, a w szczególności do bankowości elektronicznej powinny być unikalne i zmieniane przynajmniej raz w miesiącu. Dzisiejsze aplikacje umożliwiają stosowanie dodatkowych form zabezpieczeń, jak np. uwierzytelnienie dwuskładnikowe. Oznacza to, że nawet jeśli osoba trzecia będzie w posiadaniu naszego hasła, nie będzie miała dostępu do naszego konta bez podania drugiej informacji, np. wysyłanej bezpośrednio na nasz telefon.

 


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

masz-konto-na-twitterze-lepiej-zmien-haslo