Finansowaniu w serii B przewodzi szwedzka firma Kinnevik, a poza PayPalem wśród inwestorów znaleźli się także International Airlines Group, Augmentum Fintech i już obecni inwestorzy. Od czasu swojego powstania w 2015 roku Monese pozyskało już 76 mln dolarów.

Monese pozyskuje 60 mln dolarów dofinansowania

Monese zatrudnia obecnie 140 osób, a zastrzyk gotówki zamierza przeznaczyć na poszerzenie kadry pracowniczej. Fintech chce zatrudnić 100 nowych pracowników do biur w Wielkiej Brytanii i Estonii, a także do nowej placówki w Portugalii, która zostanie otwarta pod koniec bieżącego roku.

Fintech chwali się, że posiada już 600 tysięcy użytkowników, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w pozostałych krajach europejskich. Rocznie przez konta Monese „przepływa” ponad 2,5 mld dolarów, a już 75% użytkowników wskazuje je, jako te rachunki, na które chce otrzymywać wynagrodzenie.

Monese to aplikacja mobilna, która pozwala na uruchomienie bieżącego rachunku bankowego w zaledwie kilka minut. Za jej pomocą można otworzyć konto w Wielkiej Brytanii i 19 innych krajach europejskich (niestety nie w Polsce). Początkowo oferta Monese była skierowana głównie do imigrantów zarobkowych, ale teraz z ich usług coraz częściej korzystają także inne grupy klientów.

Aplikacja jest dostępna w języku polskim. W celu otworzenia konta nie trzeba posiadać statusu rezydenta, historii kredytowej czy aktualnego adresu zamieszkania w danym kraju. Warto dodać, że Monese nie jest bankiem, ale posiada licencję Financial Conduct Authority i spełnia określone wymogi bezpieczeństwa. Więcej na temat Monese można przeczytać w naszym artykule, w którym przeanalizowaliśmy jego wady i zalety.