Firma podaje, że zyskuje 5 tysięcy klientów dziennie. Ogólna liczba użytkowników miała niedawno przekroczyć 1 milion. We wrześniu N26 rozpoczęło wstępną rekrutację w Stanach Zjednoczonych, a obecnie w biurze w Nowym Jorku pracuje osiem osób. O sprawie pisze serwis Finextra.

Czytaj także: Promocja Google Pay. Do zgarnięcia 400 zł

Challenger banki na podbój USA

N26 to startup, który do złudzenia przypomina bank. Za pośrednictwem aplikacji można dokonywać płatności, przelewać środki w 19 różnych walutach (dzięki współpracy z Transfer Wise), a nawet zaciągnąć kredyt do 25 tysięcy euro. Taki rodzaj działalności doczekał się nawet swojego własnego określenie – challenger bank.

Czytaj także: Challenger banki zdobywają rynek. Jak robi to Monzo?

Większość tego typu firm pochodzi z Wielkiej Brytanii. To tam powstały takie startupy jak Revolut, Atom, Monzo, czy Tandem. Część z nich posiada licencję bankową, a część działa jako wirtualny portfel. N26 posiada bankową licencję wydaną przez nadzorcę w Niemczech i Europejski Bank Centralny. Niemcy starają się także o licencję od brytyjskiej Financial Conduct Authority.

Niemiecka firma nie planuje przechodzić skomplikowanego procesu licencyjnego w USA. Rozwiązaniem ma być współpraca z lokalnymi dostawcami usług finansowych, którzy już takową licencję posiadają. Taki model ekspansji za Ocean wybrały inne challenger banki, takie jak Simple, czy Moven. Wspomniane dofinansowanie dla N26 ma pochodzić od inwestorów z USA i Europy.

Otwarcie konta przez smartfona, za pośrednictwem N26, ma nie trwać nawet 8 minut, a aplikacja jest dostępna na urządzenia z Androidem i iOS-em. Wraz z założeniem konta otrzymujemy kartę Mastercard, którą możemy wypłacać środki z bankomatów i płacić w fizycznym sklepie. Przez apkę można też zablokować kartę, odblokować ją, zastrzec i zamówić nową. Więcej o N26 można przeczytać tutaj – N26 kontynuuje europejską ekspansję.

Czytaj także: Jedna karta zamiast kilku. Startuje aplikacja Curve

Do podboju rynku amerykańskiego szykuje się także Revolut. Firma planuje wystartować w USA jeszcze w tym roku. W aplikacje stale dodawane są nowe funkcje – najnowszą z nich jest polecenie zapłaty. Więcej o tym rozwiązaniu, jaki całej aplikacji można przeczytać tutaj – Revolut wprowadza nową funkcję.