NetCredit obchodzi 5 urodziny

NetCredit, międzynarodowa spółka FinTech wspierająca konsumentów w realizacji celów zakupowych na 9 rynkach w Europie i w Meksyku, obniża ceny pożyczek online w Polsce. Swoje piąte urodziny nad Wisłą NetCredit świętuje z nowym cennikiem i lepszymi warunkami kredytowania dla obecnych i przyszłych klientów. Zmiany wchodzą w życie 16 grudnia 2016 r.

NetCredit to spółka technologiczno-finansowa (FinTech), należąca do międzynarodowej grupy TWINO, oferująca finansowanie w formie pożyczki online w 9 krajach Europy i w Meksyku. Polska była drugim zagranicznym rynkiem, na którym firma rozpoczęła swoją działalność. Po 5 latach rozwoju NetCredit stała się jedną z wiodących marek na rynku pozabankowych pożyczek w Polsce.

netcredit1
Źródło: netcredit.pl

– Marka NetCredit jest obecna na polskim rynku już 5 lat. To dobra okazja by zaproponować klientom obniżki cen i nowe lepsze warunki kredytowania. Naszym celem jest wspieranie konsumentów w korzystaniu z atrakcyjnych okazji zakupowych. Robimy to oferując błyskawiczne finansowanie pokrywające brakującą kwotę. Wiemy, że konsumenci oczekują dostępu do wielu opcji finansowania i możliwości wyboru. W końcu najlepsze okazje zakupowe zdarzają się tylko raz!- mówi Svetlana Gaidukova, członek zarządu, NetCredit.

Czytaj także: Prace nad nowymi regulacjami już trwają. Konsultacje w Ministerstwie Rozwoju

Niższy koszt pożyczki

NetCredit nie pobiera żadnych opłat od pierwszej, zwróconej na czas pożyczki. Jeśli klient pożycza 1000 złotych i spłaci pożyczkę terminowo, na przykład w 30 dni, koszt finansowania wynosi „zero”. To się nie zmienia. W przypadku drugiej i kolejnej pożyczki, pobierane do tej pory prowizje będą ograniczone. W przypadku tej samej kwoty, 1000 złotych i 30 dni terminu, koszt prowizji przy drugiej i kolejnej pożyczce będzie niższy nawet o 30%.

– Jesteśmy obecni w 9 krajach i rozszerzamy działalność o kolejne rynki. Na każdym z nich chcemy oferować klientom bardzo konkurencyjne warunki finansowania, porównywalne lub lepsze od innych dostępnych na lokalnym rynku pozabankowym. To samo podejście staramy się stosować od pięciu lat w Polsce, gdzie rynek z kwartału na kwartał jest coraz bardziej wymagający. Rosnąca konkurencja cenowa zwiększa elastyczność firm, sprzyja innowacjom i jest korzystna dla konsumentów. Polska to dla nas ważny rynek także ze względu na swoją dynamikę i łatwość, z jaką Polacy adaptują innowacyjne usługi finansowe. Nie bez znaczenia jest też przychylność, z jaką rządy w krajach CEE odnoszą się do rozwoju branży FinTech. Stabilność i poprawa otoczenia regulacyjnego sektora FinTech jest bardzo istotna dla rozwoju branży w tej części Europy – mówi Svetlana Gaidukova, członek zarządu, NetCredit.

Czytaj także: Elon Musk oczami fanów z Polski

Niższy koszt przedłużeń

NetCredit zwiększa ponadto, z jednego, do maksymalnie trzech, liczbę możliwych przedłużeń okresu spłaty. To jedna z niewielu ofert na rynku, która daje taką możliwość. Biorąc pod uwagę ten sam przykład, 1000 złotych i 30 dni terminu spłaty, klient będzie uprawniony do jego trzykrotnego przedłużenia.

W szczególnych sytuacjach, będzie oznaczało to dodatkowych 90 dni na spłatę zobowiązania. Co ważne, w przypadku pierwszej pożyczki, koszt przedłużenia też będzie niższy, w zależności czy będzie to pierwsze, drugie czy trzecie przedłużenie, nawet do 30% taniej niż przed obniżką.

[informacja zewnętrzna]