Partner serwisu Visa dla biznesu

NFC Rings dostępne dla każdego

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 24 sierpnia 2016, 15:12 Aktualizacja: 25 lutego 2019, 18:37

Pierścienie za pomocą których płacili sportowcy podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro trafiają do ogólnej sprzedaży. Urządzenie ma kosztować około 53 USD, a dostawy dla zainteresowanych rozpoczną się w grudniu bieżącego roku. Płatności NFC Rings dostępne są dla klientów Visa i na razie mają działać tylko w USA. Do tej pory NFC Rings służyły[…]

NFC Ring Visa

Pierścienie za pomocą których płacili sportowcy podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro trafiają do ogólnej sprzedaży. Urządzenie ma kosztować około 53 USD, a dostawy dla zainteresowanych rozpoczną się w grudniu bieżącego roku. Płatności NFC Rings dostępne są dla klientów Visa i na razie mają działać tylko w USA.

Do tej pory NFC Rings służyły sportowcom podczas IO, jednak widząc potencjał nowego rozwiązania Visa wraz z NFC Ring Inc postanowili udostępnić je wszystkim zainteresowanym.

Jeszcze wygodniejsze zakupy

Od teraz wychodząc na spacer czy rower, nie musimy zabierać ze sobą nawet karty płatniczej. Nie trzeba się martwić jej zgubieniem, albo tym, że nie mamy jej gdzie schować. Pierścienie płatnicze oferują zupełnie nowy rodzaj zakupów.

Wystarczy założyć to niewielkie urządzenie na palec i zbliżyć do terminala płatniczego. Działa ono na podstawie technologii NFC, a aby dokonać transakcji nie trzeba mieć ze sobą smartfona. Za pomocą pierścienia zapłacić można w punktach obsługujących NFC Rings. Obecnie są to Starbucks, McDonalds, Subway i H&M.

/RT


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nfc-rings-dostepne-dla-kazdego