Fintechy zwykle kojarzą się z wygodnymi aplikacjami oferującymi płatności, wirtualne karty czy inne usługi bankowe w bardzo przyjaznym i wygodnym modelu. Ale sektor fintech to również usługi B2B, a także usługi, które można określić mianem Fintech2Fintech.

Gdy bank lub fintech chce uruchomić nową usługę np. linię kredytową, to ma kilka możliwość – samemu opracować technologię, zakupić silnik technologiczny i serwis lub… skorzystać z rozwiązania dostarczanego w chmurze w modelu SaaS. I właśnie tę trzecią opcję dostarcza Mambu, które na swojej platformie oferuje gotowe API.

Fintech&Bank maker

Innymi słowy, Mambu dostarcza rozwiązania chmurowe dla banków i fintechów. Można wręcz napisać, że oferta Mambu czyni ich „fintechmakerem” – z usług spółki korzysta m.in. niemiecki N26 czy Ferratum. Swój system transakcyjny na rozwiązaniach Mambu oparł także Kreditech.

Przedstawiciele Mambu mieli już okazję przedstawić swoje rozwiązania w Polsce m.in. na Impact’19. Łącznie odbiorcami usług Mambu jest ok. 20 mln klientów fintechów i banków na całym świecie – firma ma w swoim portfolio ok. 7 tys. usług. Większość z tych ludzi i firm nawet nie nie ma o tym pojęcia.

Techcrunch podaje, że wycena rynku software dla banków wynosi obecnie ok. 100 mld USD. Wśród konkurentów Mambu znaleźć można m.in. brytyjski fintech Temenos.

/LP