20 listopada 2018, 09:00:Laboratorium Przyszłości First Data Polska - Warszawa

Nowa strona Macieja Samcika. Subiektywnie o finansach

Maciej Samcik rebranding

Po 8 latach działania starej strony samcik.blox.pl dziennikarz ekonomiczny Maciej Samcik postanowił przejść na wyższy level dziennikarstwa. Dzisiaj pojawiła się nowa wersja strony w typowym, pionowym modelu. Oczywiście z nowym adresem. Jest to o tyle istotna informacja, że Maciej Samcik jest jednym z najpopularniejszym dziennikarzy ekonomicznych w Polsce. Porusza również tematy FinTechowe i czyta go naprawdę pokaźna rzesza Polaków.

Maciej Samcik od 1997 roku związany jest z Gazetą Wyborczą, a główne zagadnienia, którym się zajmuje to: bankowość, giełda, finanse osobiste i fundusze inwestycyjne. Samcik jest też autorem poradników, między innymi o oszczędzaniu.

Czytaj także: Ludzie ufają swoim bankom. Czy dzięki FinTechom mogą je pokochać?

Maciej Samcik w nowych szatach

Od dzisiaj adres strony Samcika to subiektywnieofinansach.pl. Na początku na stronie wita nas dziennikarz na filmiku, w którym wciela się w kogoś na kształt stróża prawa i ściga finansowego naciągacza. Nowy layout z łososiowym tłem jest inspirowany zapewne serwisem Financial Times, na którym wzorują się witryny niemal na całym świecie.

Pod filmikiem zaczynają się już klasyczne sekcje newsów. Strona prezentuje się bardzo nowocześnie i jej wygląd na pewno zachęca potencjalnego odbiorcę. Jedyny minus to sporo scrollowania, ale chyba do tego zdążyliśmy się już przyzwyczaić.

Większość stron jest obecnie tworzona w ten sposób – na przykład nowa witryna Filmweba. Poprzednia strona Samcika wyglądała już nieco przestarzale i należy przyklasnąć pomysłowi na rebranding.

Poza tym rebranding jest teraz bardzo modny. Firmy zmieniają loga, a niekiedy też nazwy. Maciej Samcik najwyraźniej nie chciał stać w miejscu. Jako dziennikarz zaczynający swoja karierę w latach 90-tych, musi być przyzwyczajony do dostosowywania się do nowych realiów.

Samcik coraz częściej pisze o FinTechu i nowoczesnych technologiach. Nowy layout strony dobrze wpisuje się w coraz nowocześniejszą tematykę bloga.

/Rafał Tomaszewski