Euronet udostępnia przekazy pieniężne na Ukrainę

Fintek
Fintek
#Płatności
Opublikowano: 17 czerwca 2019, 10:18 Aktualizacja: 17 czerwca 2019, 11:17

Euronet poinformował o wprowadzeniu nowej usługi – przekazów pieniężnych z Polski na Ukrainę. Rozwiązanie działa w oparciu o aplikację mobilną myRia, udostępnioną przez Ria Money Transfer. Na Ukrainie gotówka jest gotowa do podjęcia niemal „od ręki”. 

Po zainstalowaniu aplikacji na smartfonie oraz po dokonaniu rejestracji można zlecić przekaz pieniężny na Ukrainę. Przekaz następnie należy opłacić korzystając z karty płatniczej w ponad 7,7 tys. urządzeń Euronet w Polsce lub w oparciu o gotówkę w ponad 3 tys. wpłato-bankomatach w Polsce bez konieczności posiadania rachunku bankowego. Tanio jednak nie jest, ponieważ minimalna kwota prowizji to 9 zł.

Przekazy pieniężne na Ukrainę od Euronetu

Wszelkie formalności załatwia się za pośrednictwem aplikacji myRia, a przekazane środki można odebrać w 20 tys. punktów partnerskich Ria Money Transfer na Ukrainie. Identyfikacja klienta i przekaz pieniędzy odbywa się w aplikacji mobilnej myRia, dostępnej w języku i ukraińskim, polskim i angielskim. Aplikację można pobrać z App Store lub Google Play, a następnie zarejestrować i utworzyć konto klienta. Po pozytywnym procesie weryfikacji, można zlecić transakcję – wystarczy wskazać odbiorcę, kwotę przekazu i wygenerować kod transakcji.

Przy bankomacie lub wpłato-bankomacie Euronet, konieczne jest wybranie opcji „myRia&Euronet” na ekranie powitalnym lub „transakcje bez karty”. Następnie należy wprowadzić wygenerowany kod transakcji (lub zeskanować kod kreskowy z aplikacji myRia przy użyciu czytnika zainstalowanego na bankomacie) i opłacić przekaz za pomocą karty lub gotówki.

Opłata za każdy przekaz pieniędzy zaczyna się od 9 zł i jest uzależniona od wysokości przekazu i wyświetlana w aplikacji myRia. Po zaakceptowaniu transakcji opłata jest automatycznie potrącana z kwoty przekazu.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nowa-usluga-od-euronetu-przekazy-pieniezne-na-ukraine